П’ятниця, 27 Січня

Замість «Універсаму» на Чорновола планують збудувати 24-поверховий будинок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Замість «Універсаму» на Чорновола планують збудувати 24-поверховий торгівельний центр. Проєктну пропозицію розглянули на містобудівній раді 31 березня, пише Твоє місто.

Власники двоповерхової будівлі «Універсаму», що на проспекті Чорновола, 65, планують її знести. А на її місці збудувати два житлові будинки із торгово-офісними приміщеннями. Проєктну пропозицію розробили фахівці з AVR Development.

«Є пропозиція будівництва двох веж, вони будуть переважно житлові, матимуть 24 та 15 поверхів. Але їх основу складатиме така розвинена стилобатна частина на три поверхи. Заплановано дворівневу підземну автостоянку для забезпечення всіх потреб мешканців цих будівель», – каже представник AVR Development.

На стилобатну частину вестиме пандус, який слугуватиме альтернативним виходом до будівлі, а також у разі надзвичайної ситуації забезпечить виїзд пожежної машини. Загалом площа приміщень комерційного призначення складатиме 8400 кв. м. Решту поверхів матимуть 210 апартаментів, з яких 131 – однокімнатні, 46 – двокімнатні, 30 – трьохкімнатні і 3 – чотирьохкімнатні.

У нижніх поверхах заплановано облаштувати комерційні приміщення, офіси та магазини. А також, зі слів архітекторів, забудовник планує долучитись до створення більш зручного громадського простору на проспекті Чорновола. «Зараз там велику площу займає відкрита автостоянка і є ряд тимчасових споруд, які планують демонтувати», – зазначив архітектор під час містобудівної ради.

Йдеться про територію проспекту Чорновола від кільця, що на перетині з вулицею Липинського до вулиці Варшавської. Пішохідний бульвар планують облаштувати праворуч, якщо їхати проспектом у напрямку центру.

Також налагодять пішохідне сполучення з вулицею Окуневського.

Земельна ділянка під існуючим універсамом має площу 6193 кв. м. Ділянка не входить до історичного ареалу, але входить до зони регулювання забудови ІА 5 на цю зону поширюється принцип реконструкції з обмеженим, частковим і активним перетворенням середовища. Зокрема, висота забудови регламентується не вище 18 метрів. За планом зонування Шевченківського району ділянка належить до зони Г2, там дозволено житлове будівництво та будівництво торгово-ділових приміщень на перших поверхах.

Додамо, що перед початком робіт забудовник має отримати містобудівні умови і обмеження. Нині, у військовий час, виконком не видає містобудівні умови і обмеження на нові будівництва.