П’ятниця, 24 Травня

Як виглядатимуть майбутні міста з меншою кількістю автомобілів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Американська компанія сервісу таксі Lyft, бізнес якої зазнав збитків через пандемію коронавірусу, представив проєкт майбутніх вулиць міст, переорієнтований з користування індивідуальним автомобілем на громадський транспорт, велоінфраструктуру та пішохідні зони.

У дослідженні представлені стійкі транспортні мережі, які забезпечують мультимодальні поїздки по місту. Люди в цьому проєкті користуються декількома видами транспорту. У компанії вважають, що міста потрібно будувати для людей, а не для автомобілів. Маючи більше транспортної, велосипедної та пішохідної інфраструктури, люди рідше покладаються на машини.

Ідеї компанії про транспорт майбутнього мають на увазі відмову від володіння автомобілем з метою боротьби з заторами, здійснення транспортної революції і впровадження практик з використання велосипедів і самокатів.

У проєкті показано, що вулиці Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтону можуть мати ширші тротуари для пішоходів, а також більше смуг для громадського транспорту та велодоріжки. У компанії розповіли, що створити проєкт їх надихнуло використання альтернативних автомобілям варіантів під час пандемії. В умовах стрімкого зростання безробіття і триваючих протестів в США можливість пересуватися по місту безпечним, здоровим і доступним способом стала важливою, як ніколи.

Рендерінг від Lyft показує, як міські вулиці можуть бути змінені, щоб задовольнити інші способи переміщення по місту, крім автомобілів.

У Lyft зазначають, що проєкт показав те, що зараз вулиці є недостатньо використаним ресурсом, і мало зроблено кроків для того, щоб зробити їх гнучкішими, ефективнішими та безпечнішими для людей, яким потрібно обійтись без авто. Проєкт підтримали також у альянсі New Urban Mobility та компанії Toole Design.