Вівторок, 21 Травня

Як біля Львова працює перший парк скульптур просто неба

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вересні у селі Стрілки на Львівщині, що у 30 км від Львова, відкрили новий скульптурний парк PARK3020 просто неба, в якому представляють роботи сучасних українських митців. Це перший громадський парк сучасного мистецтва в Україні.

Експозиція складається з 23 робіт українських скульпторів, серед яких Назар Білик, Анна Звягінцева, Олексій Золотарьов, Антон Логов, Анна Надуда, Богдан Томашевський, Володимир Кочмар та інші. Скульптура Олексія Золотарьова «Вухо» сягає дев’яти метрів у висоту, а над об’єктом «Простір навколо» Назар Білик працював понад чотири роки.

Скульптура «Вухо»

Скульптура «Простір навколо»

Окрім основної експозиції на відкритті також представили результати весняного скульптурного симпозіуму, під час якого було використано 40 тон граніту.

«Скульптура мого батька», авторка Анна Звягінцева

Головною амбіцією PARK3020 є запуск комплексної освітньої програми та міжнародного обміну, а також постійне щорічне оновлення експозиції парку. Зокрема завдяки співпраці з британською інституцією презентації публічного мистецтва — Йоркширським скульптурним парком.

Скульптура «Саламандра»


Наразі робіт не так багато, але поєднання чарівної природи, полів та осіннього дня дає справжнє розуміння краси, яку вкладали автори та засновники проєкту. Простір, вітер і так багато свободи у мистецтві навколо. Вражає глибина змісту ідей, особлива форма скульптур, яка на різній відстані дає інші враження та взаємодіє між собою у просторі. Бажання бігти та глибоко дихати від захвату.

Потрапити туди можна, зареєструвавшись через Фейсбук сторінку готелю або через офіційний сайт, оплативши попередньо вартість вхідного квитка 100 грн та екскурсії.