Вівторок, 29 Листопада

Українська студія створила проєкт містечка для переселенців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська студія дизайну Balbek Bureau розробила проєкт модульного містечка для переселенців. Він має назву RE:UKRAINE. Про це студія повідомила на своєму сайті, пише Твоє місто.

«Ми проаналізували світовий досвід розробки, будівництва та утримання селищ із тимчасовим житлом. У такий спосіб вивели систему цінностей і пріоритетів для забезпечення тимчасового, але гідного проживання українців», – написали у Balbek Bureau.

У студії зазначають, що зібрана інформація універсальна та підходить для різних типів будівництва, місцевості й обсягу інвестицій. Це конструктор, який можна застосувати як на державному, так і на приватному рівнях.

Для розробки містечка, архітектори проаналізували понад 20 реалізованих проєктів у різних країнах щодо використання ділянки, формування генерального плану та компонування житлових секцій, а також скористались українським досвідом будівництва тимчасового житла.

У проєкті передбачені чотири типи модулів: житловий, громадський, кухонний і санітарний. Планується, що містечко можна буде збільшувати за потреби. Воно має не лише допомогти розмістити тимчасово переміщених осіб, а й забезпечити їм гідне проживання, зручний побут і соціалізацію.

Нагадаємо, що Львів сподівається на підтримку міжнародних організацій у роботі з внутрішньо переміщеними людьми, йдеться про будівництво модульного житла, а також фінансування інших базових потреб.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев у коментарі Тvoemisto.tv повідомив, що Львів напрацьовує декілька варіантів, де можуть розмістити модульне містечко для переселенців, утім, конкретних районів поки що не назвав.