У Замарстинівському парку презентували мережу оздоровчих стежок – теренкурів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Замарстинівському парку презентували мережу оздоровчих стежок – теренкурів. Так, територією парку прокладено чотири маршрути, що передбачають три рівні складності та відрізняються довжиною, рельєфністю і кутом нахилу.

Загальна довжина теренкурів – майже 6,7 км. Поява стежок має спонукати мешканців до здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я, а також допомагатиме в реабілітації людям з різними захворюваннями.

Теренкуром називають особливу методику лікування, в основі якої лежать піші прогулянки, підйоми і спуски по горбистій місцевості за спеціальними маршрутами. При цьому людський організм отримує дозоване навантаження, що сприяє розвитку витривалості, поліпшенню роботи серцево-судинної, дихальної системи та інших органів.

У грудні 2022 року завершився перший етап створення оздоровчих стежок у Замарстинівському парку – ознакування мережі маршрутів. Зокрема, як зазначають в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР, встановлено 5 інформаційних стендів з картою та інформацією, а також 53 навігаційні стовпці.

Наступний етап – влаштування покриття, організація місць відпочинку та тренувань як для реабілітації, так і для загального зміцнення здоров’я.

«Надалі управління архітектури та урбаністики передбачить, як облагородити доріжки, аби по них можна було пройти у різну погоду. Ми спільно подумаємо, як зробити покриття трішки твердішим, але природнім. Також ми розглядаємо можливість створення сенсорного саду. Сад-город з пахучих трав, злаків та дерев різних видів, зокрема хвойних, – це чудова ідея для реабілітації», – розповіла заступниця начальника управління екології та природних ресурсів Оксана Луцко.

Теренкури Замарстинівського парку відповідають загальній тематиці парку та є «Гетьманськими». Кожен маршрут названий на честь гетьманів України, імена яких також зустрічаються у топонімічних назвах району: І. Мазепи, П. Орлика, Б. Хмельницького та П. Сагайдачного. На маршрутах можна зустріти й «Гетьманські дуби».

До слова, до створення оздоровчих стежок долучились медики та фахівці із реабілітації.

«Теренкури – це і реабілітація, і оздоровлення, і профілактика. Адже, передусім, наша основна ціль – не допустити хвороби.

У межах проєкту НЕЗЛАМНІ, українці матимуть можливість лікуватись та відновлюватись, і оздоровчі стежки неподалік від лікарні зможуть допомагати пацієнтам у реабілітації», – розповів Андрій Базилевич, професор медичних наук.

Надалі можливість облаштування теренкурів розглянуть й у інших парках Львівської МТГ.