Вівторок, 21 Травня

У Винниках у кварталі, де зберігся історичний млин, збудують вулицю та облаштують сквер

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Для вулиці Івана Франка, 114-б у Винниках розробили детальний план території. У кварталі, де збережена будівля колишнього млина, пропонують реконструювати існуючі будівлі, створити сквері збудувати нову вулицю, пише zahid.espreso.tv.

Йдеться про територію, розташовану в історично сформованому кварталі Винників з житловою садибною, громадською і нежитловою забудовою. Також тут розташована будівля колишнього млина, який не функціонує близько 40 років, декілька разів реконструювався та перебудовувався.

Проєкт детального плану передбачає зведення нових багатоквартирних будинків, висотою до 4-х поверхів, та реконструкцію існуючих будівель для влаштування громадських приміщень на вул. І. Франка, 114 на існуючій ділянці громадської забудови, змінивши її функцію на територію для зведення багатоквартирного житла. Аналогічно змінять призначення існуючої сільськогосподарського ділянки, де на вул. Проєктованій (вул. І. Франка, 114-б) пропонується збудувати житлові будинки з вбудованими підземними паркінгами, з сумарною кількістю 96 машиномісць. Також зведуть один садибний житловий будинок.

Крім того, передбачено розташування нової багатоквартирної житлової забудови та реконструкції існуючих будівель для влаштування громадських просторів на вул. І. Франка, 114. У житловій забудові на вул. Проєктованій також можливе розташування вбудованих громадських (комерційних) приміщень у перших поверхах.

На проєктованій території планують облаштувати сквер, два наявні ставки перенести на північ до річки Маруньки, влаштувати сучасний громадський простір з дитячими, спортивними та відпочинковими майданчиками. Також пропонується влаштування річкового колектора зі скляним покриттям.

Будівництво вул. Проєктованої, що з’єднуватиме існуючі, раніше запроєктовані квартали житлової садибної забудови за межами території, для якої розроблено детальний план, та проєктовані житлові багатоквартирні будинки з вул. І. Франка, покращить транспортно-пішохідну структуру кварталу та забезпечить доступ спецтехніки.

Під час реалізації ДПТ планують знести занедбаний житловий будинок по вул. І. Франка, натомість там передбачено нове будівництво. Напівзруйновані будівлі біля річки Маруньки теж демонтують, на їх місці влаштують сквер.