Четвер, 18 Квітня

У Шевченківському гаю реставрують давню галицьку школу 19 століття

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львівському скансені взялися за реставраційні роботи одного з центральних об’єктів музею – школи з села Бусовисько на Самбірщині. Про це повідомили на сторінці Музею у Facebook, передає Твоє Місто.

«Поки зима дещо втратила свої позиції і надворі потепліло, працівники Львівського скансену відновили реставраційні роботи!», – зазначили там.


Працівники вже замінили підлогу та зняли шар старого вапна у «вчительській вітальні». Побілять стіни також у навчальному класі та шкільному коридорі.

Цікаво, що ця школа, побудована за типовим планом галицьких шкіл у 1880 році, має свою унікальну історію та особливості. У класі школи стояла так звана «віслюча парта» без лавки – її використовували для покарання несумлінних учнів. Біля школи був город, який використовували для того, щоб навчати дітей веденню господарства та «гімнастичне боїще» для дитячих забав.

В такій школі колись мешкав вчитель, у його розпорядженні були вітальня, спальня, кухня і комора.

Вчитель одночасно працював з учнями двох класів, чергуючи завдання. На уроках вчили рахунки, польську і українську мови, закон Божий, опановували базові знання з географії, історії і фізики.

До слова, реставраційні роботи зараз тривають, але вже до свят Великодня оновлена школа скансену планує відчинити свої двері для відвідувачів.