У Львівському скансені взялися за реставраційні роботи одного з центральних об’єктів музею – школи з села Бусовисько на Самбірщині. Про це повідомили на сторінці Музею у Facebook, передає Твоє Місто.
«Поки зима дещо втратила свої позиції і надворі потепліло, працівники Львівського скансену відновили реставраційні роботи!», – зазначили там.
Працівники вже замінили підлогу та зняли шар старого вапна у «вчительській вітальні». Побілять стіни також у навчальному класі та шкільному коридорі.
Цікаво, що ця школа, побудована за типовим планом галицьких шкіл у 1880 році, має свою унікальну історію та особливості. У класі школи стояла так звана «віслюча парта» без лавки – її використовували для покарання несумлінних учнів. Біля школи був город, який використовували для того, щоб навчати дітей веденню господарства та «гімнастичне боїще» для дитячих забав.
В такій школі колись мешкав вчитель, у його розпорядженні були вітальня, спальня, кухня і комора.
Вчитель одночасно працював з учнями двох класів, чергуючи завдання. На уроках вчили рахунки, польську і українську мови, закон Божий, опановували базові знання з географії, історії і фізики.
До слова, реставраційні роботи зараз тривають, але вже до свят Великодня оновлена школа скансену планує відчинити свої двері для відвідувачів.