Понеділок, 15 Квітня

У польському місті фасад будинку перефарбували у світлий колір замість різнокольорового

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У польській місті Гдиня оновили фасад багатоквартирного житлового будинку, перефарбувавши його у світлий колір замість яскравих й, часом, хаотичних пастельних графічних елементів, повідомляє Хмарочос з посиланням на White Mad.

Спроби зробити прості фасади цікавішими за допомоги пастельних відтінків у Польщі називають «пастельозом», а сучасники критикують таку практику. Часто пастельні розписи з’являються на фасадах внаслідок утеплення або намагання оновити типові панельки.

Ремонт був здійснений завдяки членам Асоціації Traffic Design, яка роками бореться з цим естетичним хаосом у міському просторі.

Така практика характерна і для теперішньої української архітектури. До речі, недавно білоруський дизайнер присвятив іронічну книжку «поросячому кольору» в архітектурі свого міста.

До і Після. Фото: Rafał Kołsut

Тож у Гдині обрали саме будинок із простим, непримітним фасадом, аби продемонструвати, як можна його оновити за допомогою грамотних дизайнерських рішень.

Попередньо будинок на вулиці Святого Войцеха був розфарбований у бузковий та персиковий відтінки (як на фото вище) – у такий спосіб архітектори, вочевидь, намагалися зробити його веселішим.

Фото: Rafał Kołsut

Нову концепцію розробив краківський дизайнер Яцек Рудські. Він вирішив зробити фасад монохромним із мінімалістичними графічними акцентами.

“Тепер нашим завданням буде показати, як чітко, поважаючи архітектуру, можна оновити фасад, щоб надати будівлі індивідуальний характер, не дотягуючись до яскравих кольорів”, – каже Моніка Доманська з Асоціації Traffic Design.

Між вікнами з’явилися прямі горизонтальні лінії, що позначають поділ квартир, а цифра «9» позначає номер будинку. Для того, щоб цей будинок у Гдині був відремонтований у такому вигляді, необхідно було отримати згоду більшості мешканців будівлі.