Четвер, 2 Травня

У Львові зняли брезент з риштування на будівлі готелю на площі Міцкевича

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові зняли брезент з риштування на будівлі готелю на площі Міцкевича, 9. Він має стати першим у місті повністю кам’яним сучасним об’єктом, інформує Твоє Місто.

Як раніше пояснював Tvoemisto.tv головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, фасад готелю на площі Міцкевича, 9 виконаний із натурального каменю. Роботу виконали архітектори з Варшави – Kuryłowicz & Associates. Готель на площі Міцкевича є їхнім першим проєктом у Львові. На підземному поверсі законсервували рештки мурів, як обіцяли. Антон Коломєйцев запевнив, що ці давні мури будуть доступними для містян. На першому поверсі готелю будуть розташовані комерційні приміщення.

Фото: Іван Станіславський / Твоє Місто

Зазначимо, що будівництво 25-метрового готелю погодив виконком ЛМР у лютому 2020. У будівлі планують розмістити готель із адміністративно-торговими приміщеннями та підземним паркінгом. Це вже другі містобудівні умови на забудову цієї ділянки. Перші видали у грудні 2018 року. Тоді максимальна висота будівель не мала перевищувати 22,4 м, цього разу – 25 м із максимальним відсотком забудови земельної ділянки.

З візуалізації видно, що теперішній вигляд готелю наразі дещо відрізняється від того, який планували архітектори.

Фото: Іван Станіславський / Твоє Місто

Роботи проводили фазівці з ТзОВ «Центр розвитку нерухомості». За даними Youcontrol, компанія зареєстрована у 2004 році за адресою: місто Львів, вул. Героїв УПА, 72. Керівником організації є Євген Зінов’єв, а кінцевими бенефіціарними власниками Віталій Антонов (власник ПАТ «Концерн Галнафтогаз» (заправки «ОККО») та Василь Даниляк.

Історія ділянки. Ділянка готелю на площі Міцкевича, 9 розташована в межах давнього середньовічного місця. Готель потрапив на рештки Високого муру, що був першою лінією оборони львівських укріплень. Загалом, як розповів раніше Tvoemisto.tv директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук, Львів мав три лінії оборони, які поступово будували. Тож найстарішою оборонною спорудою і є Високий мур. Археологи досліджували цю ділянку кілька сезонів. Експедицію там проводили ще у 2005-2006 роках, а тоді – в 2015-му і в 2019-му. Уперше рештки Високого муру на площі Міцкевича виявили у 2005-2006 роках. Вони були законсервовані, а в наступні роки НДЦ «Рятівна археологічна служба» повністю розкрив Високий мур і прилеглу до нього бруковану дорогу. Як виявилося, вона мала два рівні: 17-го і 15-го століть. Її, до речі, видно на карті Губера 1777 року, вона проходить вздовж Високого муру.

Будинок №9 на площі Маріацькій (тепер Міцкевича – ред.) у 1839 році збудував архітектор Вільгельм Шмідт для Венцеля Гудеца. Будинок став одним із перших на цій площі. Наприкінці XIX століття у партері правого крила будинку був магазин фірми «Рудольф Дітмар» – віденської фабрики метеорних ламп.

Вигляд земельної ділянки до будівництва у 2020 році

У 1990-х роках сусідній будинок №10, який називали «вивихнутим», згорів, а будинок №9 почав руйнуватися через просідання ґрунтів. За іншою версією представники Спілки художників, які працювали у будинку, підрубали несучі мури у підвалах, створивши там майстерні, через що і завалилася сходова клітка. У 1997 році будинок демонтували через аварійність.