П’ятниця, 3 Травня

У Львові встановили гігантську скульптуру, яка “тримає” Оперний театр: що це таке?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У центрі Львова біля оперного театру у середу, 28 червня, встановили скульптуру Арбітріума. Монументальна фігура чоловіка, висотою у 5,5 м символізує докладання великих фізичних зусиль. Про цю мистецьку провокацію біля Оперного вже гудить майже весь Львів, написав мер Львова Андрій Садовий.

“Велетень, що тримає Оперний не залишає байдужим, а отже виконує свою роботу добре. Скульптура чоловіка “Містера Арбітріума” штовхає і тримає. Це те, що має робити культура – сьогодні і завжди.

Італійський митець Емануеле Джіаннеллі своїм творінням вирішив підтримати українців та привіз скульптуру велетня до Львова.

Локація обрана теж символічна, адже скульптура в прямому сенсі підтримує Оперний театр, а разом з ним й українське мистецтво та культурну спадщину. Багато сенсів можна знайти дивлячись на цю мистецьку провокацію, однак ідея одна – підтримка та привернення уваги до України та війни.

І ще одне. Місто не витратило транспортування та встановлення скульптури жодної гривні”.

За словами творця скульптури Емануеле Джіаннеллі, після Львова його роботу покажуть ще у семи містах. Митець зазначив, що хотів таким чином підтримати українців, які захищають країну й переживають біль та втрати.

Заступник директора опери Тарас Курчик розповів, що у соцмережах львівської опери розгорнулася дискусія щодо скульптури. «Вважаємо, що це добре. У цій скульптурі закладений дуалізм – підтримувати чи штовхати. Дискусія – це добре, але немає причин для дискусій щодо підтримки. Можемо з різних ракурсів дивитися на цю скульптуру, але це підтримка», – наголосив Тарас Курчик.

Автором ідеї встановити Арбітріума біля оперного є головний архітектор Львова Антон Коломєйцев. Він зазначив, що це новий підхід до мистецтва, коли скульптура взаємодіє з будівлею.

«Для мене, як для архітектора, цікавий елемент діалогу між архітектурою та скульптурою. Вся квінтесенція скульптури є між долонями Арбітріума й монументальною стіною львівської опери. Що стосується нетрадиційного підходу, то ми звикли, що скульптура стоїть в центрі площі, а ми навколо неї можемо ходити. Ця скульптура взаємодіє з архітектурою. Композиція тимчасова, але відкриває нову сферу мистецтва в місті й можливості присутності мистецтва», – пояснив Антон Коломєйцев.