П’ятниця, 24 Травня

У Львові повністю знесли історичну віллу «Люсія» на вулиці Свєнціцького

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Засновники ОСББ «Свєнціцького-16» повністю знесли історичну віллу «Люсія» у Львові. Руїни будинку помітили у вівторок вранці, 16 травня перехожі. Раніше те ж ОСББ через суд скасувало статус пам’ятки вілли та штраф, який Львівська міськрада наклала за доведення будівлі до руйнації, пише Zaxid.net.

Одноповерхову віллу на вул. Свєнціцького, 16 збудували у 1896 році, згодом її перетворили на кількаквартирний житловий будинок. Упродовж останніх років ОСББ «Свєнціцького-16», засновником якого є львівʼянин Ігор Скробацький, кілька разів зверталося до Львівської міської ради за містобудівними умовами та обмеженнями, щоб збудувати на місці вілли багатоквартирний житловий будинок. Перший поверх новобудови мав би нагадувати фасад наявної вілли. Однак міськрада відмовилась давати дозвіл на будівництво. Земельна ділянка площею 0,097 га під віллою належить ОСББ.

Наприкінці листопада 2017 року департамент архітектури Львівської ОДА вніс віллу до переліку щойно виявлених пам’яток. У лютому 2018 року на підставі цього рішення Міністерство культури надало їй статусу пам’ятки місцевого значення. Власники вілли оскаржили внесення вілли до переліку пам’яток через окружний адміністративний суд.

Крім цього, міська комісія щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини у вересні 2018 року оштрафувала власників на 170 тис. грн за доведення будинку до аварійного стану – власники будинку розібрали дах, що згодом спричинило обвал. Це рішення ОСББ оскаржило в суді, однак міська рада планує подавати апеляцію.

Сам голова ОСББ Ігор Скробацький неодноразово заявляв, що будинок не має історичного та культурного значення. Крім цього, багато років будинок перебував в аварійному стані й двох його мешканців відселили.

Нещодавно на території вілли почали вирізати дерева, а станом на 16 травня її повністю демонтували. Будь-яка техніка на території будмайданчика наразі відсутня. Щоб почати будівництво забудовник має отримати містобудівні умови та обмеження від виконкому Львівської міськради та дозвіл на початок будівельних робіт від ДАБК.

ZAXID.NET звернувся за коментарем стосовно інциденту з демонтажем вілли до Львівської міськради, однак на момент публікації ще його не отримав.

Зазначимо, що Ігор Скробацький є співзасновником ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель». До 2017 року Ігор Скробацький був засновником ОСББ «Грушевський», що на вул. Поповича, 6. Згодом серед засновників ОСББ зʼявились львівські забудовники Назарій Бербека і Тарас Дідик. Тепер на місці старого будинку на Поповича планують збудувати 4-поверховий житловий будинок.