П’ятниця, 19 Квітня

У Львові підсвітили Порохову вежу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Учора, 15 листопада, у Львові нарешті підсвітили Порохову вежу, де розташований центр архітектури та урбаністики. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомляє голова правління Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой.

Для того, аби реалізувати цю ідею, низка компаній, комунальних підприємств та мешканців міста об’єднались під час акції «Я подарував промінчик Пороховій вежі».

Фото: Богдан Гой

Фото: Богдан Гой

Нагадаємо, цьогоріч у Львові мають відновити підсвітку фасадів 11 храмів.

Довідка:

Порохова вежа (1554–1556 рр.) — одна з небагатьох збережених до сьогодні пам’яток фортифікаційного будівництва у Львові, на вулиці Підвальній, 4 у сквері «На Валах».

З декількох десятків потужних львівських оборонних веж, брам і бастіонів до нашого часу збереглася лише одна — Порохова вежа. Вона входила до третьої лінії оборони міста. Її збудували з каміння старого Міського арсеналу. Це була найпотужніша вежа, бо з цього боку під мурами міста часто зʼявлялися загарбники зі Сходу. Товщина її мурів становить 2,5-3 м, довжина вежі 24 м, ширина 19,5 м. На першому ярусі вежі було 6 гарматних бійниць, на другому 9 бійниць. На жаль не зберігся третій ярус, який мав машикулі та на 1 м нависав над нижніми ярусами і мав 13 бійниць для гаківниць.

Вежа стоїть на оборонних земляних валах, які залишилися з давніх часів, а у XIX столітті на них облаштували парк, який назвали Губернаторськими валами, бо неподалік розмістилася резиденція австрійського намісника Галичини.

Порохова вежа входила до зовнішньої системи оборони середньовічного міста, що складалася з валів і розміщених на них башт. У мирний час служила для зберігання зерна. Вежа була зведена з неотесаного каменю, триярусна, підковоподібна в плані. Накрита гостроверхим дахом з черепиці.