Понеділок, 26 Лютого

У Львові підписали договір на створення Lem Station у старому трамвайному депо

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

ЛКП «Львівелектротранс» та ТОВ «Лем Стейшн» підписали інноваційний договір на створення у старому трамвайному депо на перехресті вул. Вітовського та Сахарова креативного простору Lem Station. Про підписання договору у суботу, 29 грудня, заявив в.о. начальника управління інвестицій та проектів Львівської міськради Роман Старецький.

«Новому етапу життя трамвайного депо бути. Інноваційно-креативний простір постане на базі трамвайного депо на вул. Вітовського-Сахарова та передбачає зони для стартапів, ІТ, громадських подій воркшопів, винахідництва, центрів для навчання, парковий та студентський простір, лабораторії для наукових розробок, новий громадський простір та багато іншого цікавого і дуже корисного. З нетерпінням чекаємо активної фази реалізації цього проекту», – повідомив Роман Старецький.

Проект цього договору затвердили на засіданні Львівської міськради ще 20 вересня. Згідно з документом, ТОВ «Лем стейшн» отримає на 50 років в оренду приміщення старого трамвайного депо площею близько 4,9 тис. м2. Ще одну з будівель площею 454 м2, розташовану за адресою вул. Братів Тимошенків, 4 інвестор має отримати в оренду лише після завершення судів між мерією і приватною компанією, які тривають щодо права власності на цю будівлю.

Водночас інвестор має вкласти щонайменше 30 млн грн в реконструкцію будівель старого депо, створити інноваційно-креативний простір у реконструйованих приміщеннях, облаштувати прилеглу територію, прокласти необхідні інженерні мережі, але при цьому «забезпечити збереження зовнішнього об’ємно-просторового вигляду будівель та споруд».

Реконструювати всі отримані в оренду будівлі ТОВ «Лем стейшн» має протягом чотирьох років після отримання всіх необхідних дозволів.

Ідея LЕМ Station передбачає створення креативного хабу. Тут мають облаштувати робочий простір для стартапів і наукових розробок; спільний простір для відпочинку, творчості, дозвілля; освітній простір для дітей та дорослих; парковий простір з вуличними меблями; авто- і велопарковки тощо. Згідно з інвестиційним проектом, інвестори мають ревіталізувати всі будівлі, крім лівого ангару, у якому досі розташований недіючий музей техніки.