У будинку на Франка реставрують 5 балконів з унікальними консолями у вигляді слонів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У будинку на вул. І. Франка, 90 триває реставрація 5 балконів. Особливість будинку в тому, що консолі балконів зроблені у вигляді слонячих голів. Реставраційні роботи, які розпочалися в кінці минулого року, виконує підрядна організації ТзОВ «Реставрація Стиль» на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР.

© dyvys.info

Завершити роботи планують до кінця цього року. Загалом на замовлення управління цього року заплановано відреставрувати більше 40 балконів в будинках, які є пам’ятками архітектури.

© city-adm.lviv.ua

Як повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР, розробником проектної документації за об’єктом «Реставрація балконів у будинку-пам’ятці архітектури на вул. І. Франка, 90» є ПП «Ярко і Ко». Роботи виконує підрядна організація ТзОВ «Реставрація Стиль». Ціна договору на виконання робіт становить 316 тис. 318 грн. Проектом передбачено проведення реставрації п’яти балконів головного фасаду будинку. Однак, при виконанні реставраційних робіт було виявлено додаткові будівельні роботи. Станом на зараз, триває коригування проектно-кошторисної документації для врахування додаткових будівельних робіт.

© city-adm.lviv.ua

«Будинок на вул. І. Франка, 90 довго чекав на реставрацію. З цього приводу до нас навіть зверталися мешканці будинку, бо справді була проблема з балконами, а під ними — насичений рух людей.

Цей будинок побудований у 1910 році. Це класична сецесія. І, що несподівано, на його балконі консолі виготовлені у вигляді слонячих голів. Слони у Львові є ще на одному будинку — на вул. Братів Рогатинців. Але там вони у вигляді невеличких скульптур на фасаді. Натомість незвично, чому слони з’явилися на цьому будинку. Генрик Сальвер, котрий був архітектором цього будинку, очевидно мав певний сентимент до екзотичних тварин і власне тут це зобразив. Однак з часом ці слони понищилися, і частина конструкцій була зруйнована. Всередину потрапляла волога і навіть залітали птахи. І таким чином консолі були в гостро аварійному стані. Зараз фірма ТзОВ «Реставрація Стиль» вже завершує роботи. Ми вдячні підряднику за якість, бо ці роботи насправді дуже складні”, — розповіла Лілія Онищенко.

© dyvys.info

За словами Руслана Кужика, директора підрядної організації, під час реставрації балконів в будинку на вул. І. Франка, 90 багато часу пішло на знімання форм та виготовлення художніх елементів балконів.

«Балкони були в дуже поганому стані. Художні елементи були практично втрачені. Приблизно лише 20% художніх елементів можна було залишити. На все решту робилися нові моделі, виливалися форми і вже їх встановлювали. Доливалася частина плити, бо були втрати і по ній. Також були затікання, бо не було гідроізоляції — вона була зруйнована. Щодо консолей у вигляді слонів, то одного слона ми виготовляли повністю нового, а решту відновлювали на місці — доліпляли, догіпсовували втрачені частини. До кінця року плануємо роботи завершити», — наголосив директор ТзОВ «Реставрація Стиль”Руслан Кужик.

Цього року також вже завершені роботи з реставрації 12 балконів на розі вул. Зелена і вул. Шота Руставелі, завершуються роботи з реставрації балконів на вул. Лепкого, 10−12, вул. Лепкого, 20. Тривають роботи на балконах в будинку на вул. Коперника, 44, вул. С. Бандери, 35, Рутковича, 6. Усі роботи фінансуються винятково з міського бюджету.

Share.