23-річний архітектор Іван Віщук у 2016 році завершив розробку проекту траси автодрому для міжнародних змагань у Львові. Про свій проект архітектор розповів ZAXID.NET.
Нещодавно Іван Віщук захистив магістерську роботу у НУ «Львівська політехніка» з проектом автодрому, який може бути побудований у Львові та відповідає всім міжнародним стандартам. За задумом автора, траса, яка могла б приймати змагання «Формула-1», могла б розташуватись у південно-західному напрямку від центру Львова між селами Сокільники, Годовиця і Малечковичі.
Стандартна довжина треку – 5,51 км, перепад рельєфу сягає 20-25 м. Арена за проектом Івана Вішчука розрахована на 65-70 тис. глядачів, а також передбачає паркінг на 16 тис. автомобілів.
Дана траса відповідає всім міжнародним стандартам і змогла би приймати не тільки Формулу-1, але і гонки інших гоночних серій.
Іван Віщук розповів ZAXID.NET, що родом із Чернівців, де закінчував Чернівецький політехнічний коледж за спеціальністю «архітектура». Після цього продовжив навчання за цією ж спеціальністю у «Львівській політехніці».
“Над цією темою я працював протягом півтора роки, – сказав він. – Перед тим, як розробляти проект треку, необхідно було провести ґрунтовне наукове дослідження теми формування архітектури автодромів. І вже після цього з наявною інформацією я почав роботу над проектом. В результаті виконана робота складалась з двох частин – наукового дослідження та власне самого проекту.
Для автодрому розглядались реальні земельні ділянки, щоб була можливість прив’язати до них проект – мене цікавила робота винятково на реальній місцевості. Шукали ділянку достатньої площі в районі об’їзної Львова, бо саме тут були наявні незабудовані території необхідної площі, крім того, в цьому місці дуже цікавий природній рельєф. Також приділялась увага наявності поруч трас міжнародного рівня та аеропорту.
Оскільки це лише проектна пропозиція, то під час роботи я більше працював над архітектурою та плануванням. Технічні характеристики самої траси та її конфігурації бралися до уваги, але не були у пріоритеті, бо на даному етапі не виникала необхідність проробляти їх настільки детально. Загального плану, зонування та загального вигляду траси, на мою думку, було достатньо для того, щоб інші змогли зрозуміти мою ідею”, – розповів архітектор сайту ua.motorsport.com.
“Коли я виклав проект в спільноту F1UA у Facebook, мені було цікаво дізнатися, що взагалі люди думають з цього приводу. Хочу ще раз підкреслити – це лише проектна пропозиція. Якщо мова зайде про втілення її в життя, то кінцевий вигляд автодрому буде відрізнятись.
Я мав на меті показати, що в Україні взагалі можна будувати такі спортивні комплекси. Хотілося, щоб в майбутньому було побільше таких проектних пропозицій”, – продовжував Іван.
Звичайно, не можна було не дізнатися, які плани у автора на майбутнє – загалом і стосовно цієї певної роботи.
“Взагалі мене дуже цікавлять розробка автодромів та картингових трас, і я хотів би займатися цією тематикою й надалі”, – сказав він.
“Щодо подальшої долі цієї роботи, то мені, звичайно, було би цікаво продовжити її розвивати. В найближчих планах перенести цю трасу на комп’ютер, зробити віртуальний симулятор, на якому можна буде протестувати хоча поки що й не реальну, але українську трасу міжнародного рівня”.