Вівторок, 9 Серпня

Проект траси для «Формула-1» у Львові від студента Львівської Політехніки

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

23-річний архітектор Іван Віщук у 2016 році завершив розробку проекту траси автодрому для міжнародних змагань у Львові. Про свій проект архітектор розповів ZAXID.NET.

Нещодавно Іван Віщук захистив магістерську роботу у НУ «Львівська політехніка» з проектом автодрому, який може бути побудований у Львові та відповідає всім міжнародним стандартам. За задумом автора, траса, яка могла б приймати змагання «Формула-1», могла б розташуватись у південно-західному напрямку від центру Львова між селами Сокільники, Годовиця і Малечковичі.

Проект

Стандартна довжина треку – 5,51 км, перепад рельєфу сягає 20-25 м. Арена за проектом Івана Вішчука розрахована на 65-70 тис. глядачів, а також передбачає паркінг на 16 тис. автомобілів.

Дана траса відповідає всім міжнародним стандартам і змогла би приймати не тільки Формулу-1, але і гонки інших гоночних серій.

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

Іван Віщук розповів ZAXID.NET, що родом із Чернівців, де закінчував Чернівецький політехнічний коледж за спеціальністю «архітектура». Після цього продовжив навчання за цією ж спеціальністю у «Львівській політехніці».

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

“Над цією темою я працював протягом півтора роки, – сказав він. – Перед тим, як розробляти проект треку, необхідно було провести ґрунтовне наукове дослідження теми формування архітектури автодромів. І вже після цього з наявною інформацією я почав роботу над проектом. В результаті виконана робота складалась з двох частин – наукового дослідження та власне самого проекту.

Для автодрому розглядались реальні земельні ділянки, щоб була можливість прив’язати до них проект – мене цікавила робота винятково на реальній місцевості. Шукали ділянку достатньої площі в районі об’їзної Львова, бо саме тут були наявні незабудовані території необхідної площі, крім того, в цьому місці дуже цікавий природній рельєф. Також приділялась увага наявності поруч трас міжнародного рівня та аеропорту.

Оскільки це лише проектна пропозиція, то під час роботи я більше працював над архітектурою та плануванням. Технічні характеристики самої траси та її конфігурації бралися до уваги, але не були у пріоритеті, бо на даному етапі не виникала необхідність проробляти їх настільки детально. Загального плану, зонування та загального вигляду траси, на мою думку, було достатньо для того, щоб інші змогли зрозуміти мою ідею”, – розповів архітектор сайту ua.motorsport.com.

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

Фото зі сайту motorsport.com

“Коли я виклав проект в спільноту F1UA у Facebook, мені було цікаво дізнатися, що взагалі люди думають з цього приводу. Хочу ще раз підкреслити –  це лише проектна пропозиція. Якщо мова зайде про втілення її в життя, то кінцевий вигляд автодрому буде відрізнятись.

Я мав на меті показати, що в Україні взагалі можна будувати такі спортивні комплекси. Хотілося, щоб в майбутньому було побільше таких проектних пропозицій”, – продовжував Іван.

Звичайно, не можна було не дізнатися, які плани у автора на майбутнє – загалом і стосовно цієї певної роботи.

“Взагалі мене дуже цікавлять розробка автодромів та картингових трас, і я хотів би займатися цією тематикою й надалі”, – сказав він.

“Щодо подальшої долі цієї роботи, то мені, звичайно, було би цікаво продовжити її розвивати. В найближчих планах перенести цю трасу на комп’ютер, зробити віртуальний симулятор, на якому можна буде протестувати хоча поки що й не реальну, але українську трасу міжнародного рівня”.

Share.