Неділя, 21 Квітня

Поруч Стрийського парку відновили історичну браму

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Реставратори завершили відновлення історичної брами у будинку на вулиці Уласа Самчука, 4. Якщо раніше вона була непомітна та зафарбована, то тепер фахівці змогли повернути їй автентичну красу. Дубову історичну браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько двох місяців.  Про це повідомляє Бюро спадщини.

«Ця брама прикрашає дуже красиву столітню кам’яницю і було помітно, що раніше її вже намагалися відреставрувати. Роботи проводили не фахово, а якість виконання бажала кращого. Після чого браму покрили шарами непримітної фарби, яка приховала усю природну красу деревини. Ми хотіли повернути такому красивому будинку гідну браму, а його мешканцям показати її первісний вигляд»,- розповів реставратор Олександр Савчук.

Окрім того, фахівці вирівняли деформовану дверну коробку та виготовили частково замінили притворну планку, адже в нижній частині вона була знищена.

«Ця брама має надзвичайне оздоблення декоративними елементами. Справжньою її окрасою можна вважати вже традиційні ковані елементи, які ми відчистити та покрити їх чорною фарбою. Також ми відновили засклення», – додає реставратор.

Реставрація брами коштувала понад 59 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.