На вулиці І. Франка завершують реставрацію фасаду будинку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Тривають ремонтно-реставраційні роботи у будинках-пам’ятках архітектури Львова. Зараз практично на завершенні роботи з відновлення головного фасаду будинку-пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. І. Франка, 43. Реставрація, яка розпочалася у 2019 році, проводилася за кошти міського бюджету Львова. Загальна варіть робіт 2 млн 778 тис грн.

Будівля на вул. І. Франка, 43 побудована за проектом відомих архітекторів Якуба Баллабана та Юліуша Цибульського. Скульптурне оздоблення виконано Броніславом Солтисом. Триповерхова кам’яниця збудована у 1897—1898 роках у необароковому стилі. До 1939 року тут містилася Львівська видавнича спілка та спілка «Видавництво польське» .

Будинок до реставрації

Головний фасад будинку виділений двома боковими двовіконними ризалітами, які завершуються парапетами з фронтонами. Фасад прикрашають п’ять балконів. Центральний балкон другого поверху підтримують фігури атланта та каріатиди. На бічних ризалітах, над вікнами другого поверху влаштовано пластичну групу (барельєфи жіночих голівок в обрамлені картушів, волют та пальмет), над вікнами третього поверху — картуш з латинськими літерами, обрамлений волютами. Вікна другого та третього поверхів декоровані обрамуваннями та сандриками.

Так, на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради у 2018 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію «Ремонтно-реставраційні роботи головного фасаду будинку-пам’ятки архітектури місцевого значення на вул. І. Франка, 43 охоронний № 1060». Ремонтно-реставраційні роботи розпочато у 2019 році. Виконавець робіт — ПП «Архітектурна майстерня «Ренесанс». Загальна вартість об’єкта — 2 778 630 грн.

Теперішній вигляд

Відповідно до проекту було проведено комплекс ремонтно-реставраційних робіт головного фасаду пам’ятки, а саме:

  • реставрація фронтонів, парапетів, карнизів,
  • реставрація балконів (огороджень, кам’яних консолей, плит посилення)
  • реставрація та відтворення втрачених частин фігур (атланта та каріатиди), які підтримують центральний балкон другого поверху,
  • реставрація вхідної брами,
  • реставрація та відновлення іконних заповнень фронтонів та люкарн даху,
  • виготовлення моделей форм рельєфних та випуклих деталей, їх відливання та установлення.

На даний момент залишилося відновити центральний балкон, фігури атланта та каріатиди, які підтримують центральний балкон, та вхідну браму.

Нагадаємо, недавно у центрі Львова відреставрували неоготичну кам’яницю 1876 року.