На площі Ринок встановили нову браму на місці звичайних радянських дверей

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Будинок на площі Ринок, 21 тепер прикрашає дуже гарна нова брама, яку виготовили завдяки програмі співфінансування з мешканцями.

У цьому випадку зробили нову браму, оскільки оригінальна історична брама не збереглася: на її місці стояли звичайні радянські міжкімнатні двері, знищені часом. Проте збереглися креслення фасаду цього будинку за якими виготовити браму.

“Це один з тих випадків, коли брама була втрачена. В радянський період на її місці встановили звичайні міжкімнатні двері, які були в жахливому стані. Їх не було сенсу зберігати, адже жодної історичної цінності вони не несли.

Нам вдалося віднайти архівні креслення і з допомогою цього документу ми відтворювати вигляд цієї дубової брами”, – розповів реставратор Олександр Савчук.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Фахівці кажуть, що з автентичної брами залишилося лише дві оригінальні завіси, які довелось зняти, адже вони були просто вмуровані в стіну.

Нову браму виготовили завдяки міської програми співфінансування з мешканцями за підтримки ЛКП “Бюро спадщини”.

“Загальна вартість реставраційних робіт становила понад 45 000 грн. З них місто оплатило майже 32 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Share.