На Личаківській відреставрували стару оливкову браму

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Реставратори продовжують реставрувати старі брами та хвіртки Львова. На цей раз вони відновили вигляд вхідної хвіртки й відреставрували браму на вул. Личаківська, 34. Це є автентичний та оригінальний оливковий колір, який відновлено, повідомили у ЛКП «Бюро спадщини».

Роботи над металевою брамою тривали упродовж 2,5 місяців.

«Ми віднайшли цей колір під значним нашаруванням старої фарби, знімаючи шар за шаром, аж до металу. Раніше було досить широке розмаїття кольорів металевих брам. Також ми встановили відреставрований австрійський замок, який хоч і не рідний, але відповідає тому часу. Йому близько 100 років і гадаю прослужить ще стільки ж», – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Фахівці відновили засклення брами, яке раніше було просто забите фанерою. Окрім самої брами, фахівці провели ряд робіт над вхідною хвірткою.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Цю браму, як й інші, відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями. Загальна вартість реставрації понад 81 тисяча гривень, із яких місто оплатило майже 57 тисяч грн, а іншу частину – жильці.

Фото: ЛКП «Бюро спадщини»

Цього року ЛКП «Бюро спадщини» планує відреставрувати щонайменше сорок дверей в будинках, що розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Share.