П’ятниця, 27 Січня

Кам’яницю у центрі Львова продали за 27 мільйонів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Управління комунальної власності Львівської міськради продало на аукціоні приміщення 2-го, 3-го, 4-го поверхів та мансарди на вул. Шевська,10 у центрі Львова.

На торги був виставлений фактично весь будинок, за винятком першого поверху та підвалу. Загальна площа запропонованих на викуп приміщень – 449,7 кв.м. Стартова ціна 16 млн 474 ти. грн.

Фото: Ігор Жук © lvivcenter.org

Торги відбулися у системі «Prozorro Продажі» ​ 22 січня. На аукціон подалися два претенденти: ТзОВ «Українські телекомунікації» з пропозицією у 22,1 млн грн та ТзОВ «ІнвестБудЛьвів» з пропозицією 26,5 млн грн. Під час другого раунду «Українські телекомунікації» збільшили пропозицію до 27 млн грн, а пропозиція конкурентів була всього на 1 гривню більшою від цієї суми. Запропонувавши 27 млн і 1 грн (2,1 тис. доларів/ м2), ТзОВ «ІнвестБудЛьвів» перемогло в аукціоні.

Згідно з даними системи YouControl, ТзОВ «ІнвестБудЛьвів» було зареєстроване лише 10 січня 2019 року зі статутним капіталом у 30 млн грн. Засновником компанії є Олександр Дяченко. Основний вид діяльності вказаний, як надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Олександр Дяченко є власником ТзОВ «ІнвестБудКиїв», заснованого у наприкінці 2015 року.  Варто додати, що Олександр Дяченко донедавна була воротарем винниківського футбольного клубу «Рух», президентом якого є відомий у Львові бізнесмен і депутат міської ради Григорій Козловський.​

Будівництво кам’яниці на вул. Шевській,10 датується 1787 р. (архітектор Я. Петровський). Будинок був перебудований у першій половні ХІХ ст. На початку ХХ століття в ньому був готель «Під трьома коронами» і ресторан Анни Колонської, а також магазин взуття Штарка. За радянських часів – до 1980-х років тут містився тир. Будинок є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення.

Будинок №10 на вул. Шевській збудували у ХІХ ст., він є пам’яткою архітектури національного значення. На першому поверсі будинку розташовані магазин та сервісний центр Apple «Ябко», а також крамниця солодощів Leopolis. У сусідньому будинку розташований ресторан «Бачевських».