Вівторок, 27 Лютого

Добірка фотографій унікальних під’їздів у старих львівських будинках

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Instagram-фотограф під назвою syndrom__stendalya публікує знимки своїх подорожей світом та Україною, зокрема унікальних під’їздів Львова. Цими знімками автор демонструє різноманіття львівської архітектури, мало ким вивчене до кінця, передає неповторний дух Львова і зберігає для нащадків те цінне і унікальне.

Тут і ліпнина на стінах у вигляді відомих львівських будівель, тварин чи людей, і ковані решітки, і люстри,  і каріатиди, і обриси львівських кам’яниць, і старі ліфти, а сонячні промені потрапляють до приміщення через кольорові вітражі у дверях та вікнах.

Будинки зведені у 2-й половині ХІХ — 1-й третині ХХ століття, тут усі основні архітектурні стилі тогочасного Львова, від історизму до функціоналізму.

© instagram.com/syndrom__stendalya

© instagram.com/syndrom__stendalya

© instagram.com/syndrom__stendalya

© instagram.com/syndrom__stendalya

© instagram.com/syndrom__stendalya

До речі, радимо придбати книгу “За львівськими брамами” Видавництва Старого Лева, що вийшла друком у 2017 році. Створення книги ініціювала львівська фотографка Анастасія Іванова.

До книги увійшли фото 50 будівель. Їх об’єднує лише те, що усі вони збудовані в дорадянські часи, і, водночас, досі зберегли залишки первинної фотогенічності. Представлені будинки зведені у 2-й половині ХІХ — 1-й третині ХХ століття, тож альбом закарбовує усі основні архітектурні стилі тогочасного Львова, від історизму до функціоналізму.

«У книжці-альбомі – таємниці і багатство Львова, сховані від сторонніх очей. Під’їзди за відчиненими і закритими брамами, за якими співіснують минуле й сучасне», – йдеться в анотації видання.