З кінця березня частина українських девелоперів відновила свою діяльність у відносно безпечних регіонах України. Насамперед будівельники повернулися на ті об’єкти, готовність яких дозволяла завершити необхідні роботи для здачі їх в експлуатацію впродовж 3 – 4 місяців.
За таким принципом діяла, зокрема Корпорація Нерухомості РІЕЛ, яка наразі працює у Львові та Києві, повідомляє 24 канал.
Генеральний директор компанії Ростислав Мельник розповів, з якими викликами зіткнулася будівельна галузь та чи варто сьогодні інвестувати у квадратні метри у новобудовах.
Відсутність матеріалів – один із головних викликів для будівництва
Мельник розповів, що через ускладнення логістичних процесів постачання будівельних матеріалів, їх подорожчання та інших обставин, спричинених війною в країні, на деяких об’єктах довелося скорегувати терміни здачі будинків. Утім, робилося це раціонально, пояснює Мельник, – в кожному випадку ситуація розглядалася індивідуально й лише після зваження всіх плюсів та мінусів приймалося відповідне рішення.
Пощастило й з тим, що девелопер мав закуплені та замовлені до війни будівельні матеріали, які дали змогу відновити будівництво. Гендиректор КН РІЕЛ пригадує: майстри вийшли на будмайданчики та почали працювати із тим, що є. Далі корпорація почала відновлювати ланцюжки постачання. Частково вдалося продовжити співпрацю з тими самими постачальниками, що були до війни, щось довелося шукати по усій країні та навіть за кордоном.
“Проблема з постачанням в необхідній кількості будматеріалів ще існує. Проте ми працюємо над її вирішенням і вже є певні здобутки”, – розповів Мельник.
Як зменшення попиту вплине на вартість квадратного метра в новобудовах
Мельник підкреслює, що поки триватиме війна, спрогнозувати ціну на “квадрати” в новобудовах неможливо. Проте попереджує, що ціна однозначно ростиме. Як приклад, він наводить подорожчання палива, яке тягне збільшення цін на інші ресурси.
Тим, хто хоче інвестувати у власне житло зараз Мельник радить зважити на власні потреби. Якщо жити немає де, а заощадження дозволяють вкластися в “квадрати” – варто піти на купівлю квартири.
“Мати власне житло завжди надійніше, до того ж – дешевше навряд чи буде”,– констатує він.
Водночас Україна досі перебуває у стані війни, а підступний ворог атакує ракетами усе – будинки, школи, лікарні, котельні. В зоні ризику перебувають усі споруди та населені пункти. Тому варто зважити й на цей аспект.
Наразі девелопер активно працює над тим, щоб добудувати та ввести в експлуатацію майже готові об’єкти. На наступному етапі – робота над іншими розпочатими житловими комплексами. Тож невдовзі пропозицій на ринку первинного житла Києва та Львова стане ще більше, а потенційним покупцям буде із чого обирати житло, яке повністю відповідатиме побажанням та цілям.