П’ятниця, 19 Липня

Британія та Польща збудують на Львівщині та Полтавщині 2 тимчасові села для переселенців

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Велика Британія та Польща побудують два великі тимчасові селища у Львівській та Полтавській областях, аби забезпечити житлом тих, хто був змушений покинути свої домівки внаслідок варварських нападів росії, пише Reuters.

Про це йдеться у спільній заяві про британсько-польський проєкт гуманітарного притулку, яку розмістила пресслужба британського уряду.

Велика Британія оголосила про виділення до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку нового британсько-польського партнерства, завдяки якому притулок отримають понад 700 найбільш уразливих переміщених осіб в Україні.

«Протягом останнього року путін продовжував атакувати цивільні будинки та інфраструктуру, за що український народ заплатив високу ціну. Це нове британсько-польське партнерство допоможе забезпечити світлом, теплом і домівками найбільш потребуючих. Міжнародна спільнота рішуче налаштована підтримувати український народ і домагатися, щоб він здобув справедливий мир на українських умовах», — сказав мністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Крім того, британсько-польське партнерство також надасть генератори на суму 2,6 мільйона фунтів стерлінгів для підтримки до 450 000 осіб у ​​школах, лікарнях і громадських центрах у звільнених і прифронтових районах, включаючи Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Одесу, Херсон та Донецьку область.

«Польща першою прийшла на допомогу Україні вже рано вранці 24 лютого 2022 року. Невдовзі за нею прийшла Велика Британія. Сьогодні ми об’єднуємося у наших спільних зусиллях, щоб допомогти Україні та її народу. Зі сторінок польської історії ми знаємо, що Україна бореться не тільки за свою свободу, а й за нашу свободу. Немає вільної Європи без вільної України. Сьогодні разом зі Сполученим Королівством ми стоїмо пліч-о-пліч у забезпеченні притулку, тепла та, перш за все, у надії для українських ВПО, як на заході, так і на центральному сході країни. російська агресія проти України стала другим актом варварської трагедії «руського міра». Перший акт почався майже десять років тому з анексії Криму росією. А завершальним актом стане завершення воєнних дій і мир, написаний українцями», — зазначив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.

Посли Великої Британії та Польщі в Україні Мелінда Сіммонс і Бартош Ціхоцкі 27 березня 2023 року разом із ключовими українськими посадовцями відвідали відкриття нового житлового комплексу у Львові.