Четвер, 2 Травня

8 років реконструкції “Фабрики повидла”: готуються до відкриття простору

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові завершилась реконструкція простору “Фабрика повидла”, яка тривала вісім років. Згодом там відкриють найбільший, за словами директорки, культурно-мистецький центр у місті. Простір частково складається з відновлених історичних будівель та нових приміщень. Про це повідомили у Jam Factory Art Center.

«В умовах війни ми завершили процеси комплексної ревіталізації, доповнили команду та підготували важливу виставку та обширну публічну програму. Попри війну та численні перешкоди, ми доходимо до цієї довгоочікуваної миті і спільно пишемо нову історію українського мистецтва», — зазначила програмно-виконавча директорка Божена Пеленська.

Вона розповідає про вежу “Фабрики повидла”. За її словами, раніше на цьому місці була фабрика алкогольних напоїв під назвою “Йозеф Кронік і син”. Там планують розмістити експозицію, яка розповідатиме про цю будівлю та район Львова, а також заклад з терасою.

Наразі ремонтні роботи вже завершені, тривають підготовчі роботи до відкриття. В експозиційному залі планують відкрити першу виставку.

Фото: Суспільне

Гаральд Біндер — швейцарський та австрійський історик придбав приміщення фабрики вісім років тому. Відтоді там проводили ремонтні роботи. Загальна площа приміщень —близько чотирьох тисяч квадратних метрів. Також у комплексі є прибудинкова територія та парковка.

Команда повідомила про дату відкриття сучасного мистецького центру. Це буде 19 листопада. Також у цей день відкриють експозицію українських художників.

Фото: Суспільне

Артцентр відкриють виставкою творів українських художників «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми». Виставка побудована за принципом новел та об’єднує твори на двох дистанціях — між сьогоденням і минулим та між персональними переживаннями й досвідами воєнного часу. Вона, зокрема, презентує роботи українських художниць і художників 2022-2023 років та з довшої хронології — від 19 століття по сьогодні. Виставка триватиме до березня 2024 року та буде доповнена програмою з дискусій, зустрічей, кураторських екскурсій. Під час відкриття 18 листопада команда готує додаткову мистецьку програму.

Тут буде кафе. Фото: Суспільне

Нагадаємо, в грудні 2018 року у Львові погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати, а решта прибудов не мають перевищувати 23,6 м.

Додамо, що колишню фабрику спиртових напоїв на вулиці Богдана Хмельницького купив австрієць Гаральд Біндер. Він планує створити тут некомерційний культурний проект із майстернями, галереями, просторами, внутрішнім двориком, кафе та технологічними приміщеннями.