Четвер, 25 Квітня

У підземеллях Домініканського собору показують відеоінсталяцію нашої галактики

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

31 липня у підземеллях колишнього Домініканського монастиря Львівський музей історії релігії розпочав демонстрацію відео-інсталяції «Внутрішні землі» відомого режисера, оператора та фотохудожника Олександра Дірдовського.

Комп’ютерно опрацьовані зображення наочно демонструють нам нашу еволюцію, нерозривність зв’язків між епохами та поступальний розвиток мистецтва.

Стіни будівлі на деякий час стають полотном, на якому вирує потік артефактів. На проекторах демонструється відеоінсталяція, створена на основі однойменного фільму Олександра Дірдовського.

Уламки матеріальної культури, образи і знаки, збільшені до велетенського, космічного розміру, проносяться повз глядачів, закручуючи навколо них мінливий вир життя. З космічного пилу, з метеора, з не проявленого світу в проявлений, через воду і вогонь, що незмінно супутні процесу творення, до нас летять, розростаючись до неймовірних масштабів, перетворюючись та видозмінюючись, форми, що супроводжували українців у їхньому пізнанні світу: скіфські ідоли, боги й богині, трипільські глеки та біноклі, візерунчасті тарелі.

Унікальна західноукраїнська наївна дерев’яна скульптура, що, мабуть дає більше уявлення про прихід на наші землі християнства, про сплетіння давніх вірувань та нового світогляду, про зворушливе земне розуміння простими людьми високих матерій, аніж сотні наукових досліджень. У конкретному часі й конкретному місці, в обмеженому стінами просторі розгортаються безмежні рухливі галактики. В орнаменті стародавніх горщиків схований внутрішній світ тих, хто ліпив ці горщики. Барвистий орнамент на стінах – це «внутрішні землі» нас самих.

Фільм «Внутрішні землі», на основі якого створена відео інсталяція, був представлений у «Мистецькому Арсеналі» у 2009 році, в рамках виставкового проекту «De profundis (з глибин…)». Відвідувачі підземелля зможуть оглянути відеоінсталяцію починаючи з 16.00 год. 31 липня.

4 липня підземелля Львівського музею історії релігії на площі Музейній, 1 відчинили браму для відвідувачів.

Час роботи підземель: з 10:00 до 17:00. Для безпеки та, дотримуючись правил встановлених на час карантину, вхід доступний з інтервалом кожні пів години для 5 осіб. Також в музеї нагадують про обов’язкові речі: маску, гігієну рук і кашлю, дотримання соціальної дистанції.

Групи з міськими екскурсоводами проходять за попереднім записом у касі музею (в групі може бути до 6 осіб (включно з екскурсоводом). Вартість вхідного квитка 30 грн.