П’ятниця, 19 Квітня

SpaceX перенесла історичний запуск корабля з астронавтами на МКС

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Компанія SpaceX не змогла запустити космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію через погодні умови. Відео невдалого старту корабля транслювавали канали NASA і SpaceX.

Запуск скасували за 17 хвилин до старту. В ракету-носій вже було закачано паливо і окислювач: гас і рідкий кисень. Зазначимо, що на жодному етапі при підготовці до старту не виникло ніяких проблем.

Друга спроба запустити Crew Dragon відбудеться 30 травня о 15:22 за східним часом США (30 травня о 22:22 за Києвом) .

Запуск Crew Dragon 27 травня до останнього був під питанням через сильний дощ та грозу. За стартом ракети-носія, який не відбувся, з майданчика на мисі Канаверал у Флориді спостерігав президент США Дональд Трамп.

Вперше за 10 років двоє американських астронавтів повинні були відправиться на МКС не на російському “Союзі”, а на американському кораблі. Старт ракети, запланований на 30 травня, особливий тим, що вперше політ повинен був відбутися на космічному кораблі приватної компанії.

Екіпаж Crew Dragon складається з двох досвідчених американських космонавтів: 49-річного Роберта Бенкена й 53-річного Дуґласа Герлі.

Апарати Crew Dragon – багаторазові, але за контрактом з NASA для доставки людей на станцію їх використовуватимуть лише одноразово. При цьому SpaceX дозволено використовувати ці ж капсули повторно для вантажних місій на МКС.

У березні 2019 року відбувся перший політ Crew Dragon до МКС – випробувальна місія SpaceX Demo-1. Корабель доставив продукти на станцію і повернув потрібні вантажі на Землю. Замість астронавтів на борту знаходився манекен в скафандрі.

Зазначимо, що вартість відправки одного астронавта на МКС компанією SpaceX обійдеться NASA в 50 мільйонів доларів. “Роскосмос” бере за цю послугу майже вдвічі більше – 90 мільйонів доларів.

Успішний запуск пілотованого комерційного корабля допоможе прискорити успіх космічної місії NASA «Артеміда», мета якого — здійснення пілотованого польоту на Місяць та Марс до 2024 року.