Хатинки на карпатській полонині, у яких можна заночувати 🏕

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Явірник – мальовничий хребет поблизу міста Яремче Івано-Франківської області. З нього як на долоні видно вершини Хом’як та Синяк, а за ясної погоди можна розгледіти всю Чорногору. На полонині Явірник на висоті понад 1200 м над рівнем моря спорудили будиночки, у яких можуть заночувати мандрівники. Розказуємо.

Отже саме підніжжя Явірника вкрите густим лісом, основне пасмо хребта безлісе, вкрите жерепом та характерним для Горган камінням, порослим мохом.

Явірник прекрасний в усі пори року. Для початківців краще обрати період з середини квітня до листопада. Влітку вас зустрінуть зелені гори, стежки будуть краще помітні, але й шанси зустріти інших туристів зростуть. Осінь зачарує вас розмаїттям кольорів, а досить тепла погода та відсутність снігу дозволить пройти весь хребет без особливих труднощів.

Полонина Явірник – єдина, облаштована в цій місцевості, тут є джерело, столики та лавочки, а також кілька будиночків. Зазвичай будиночки зайняті мандрівниками, які бронюють собі відповідні дати наперед. Щоб забронювати їх – радимо написати СЮДИ в повідомлення.

Фото Юліана Наритник

Фото Ірина Злобіна

Звідси ж видно і Чорногору — в обрисах далеких гір легко впізнати Говерлу. Чорногірський хребет за нею робить стрімкий вигин, а за глибокою сідловиною так само стрімко починається підйом на останній двотисячник Чорногори — гору Петрос. Всередині у будиночку є ліжко з матрацом, є вікно. Він без опалення. Звичайно в проходну пору тут треба мати дуже теплий спальник.

Так виглядає хатинка. Скрін з відео. Vlad Khilchenko / Ютуб

На полонині ввечері. Скрін з відео Vlad Khilchenko / Ютуб

Рекомендований гарний маршрут: піднімаємось на гору Явірник-Ґорґан (1467 м) і проходимо цю прекрасну полонину Явірник. Довжина маршруту: 15 км. Середня тривалість: 7 год.

Початок стежки знаходиться на сувенірному ринку у Яремчі, біля водоспаду «Пробій». Пройшовши ринок, повертайте праворуч і рухайтесь в сторону церкви Петра і Павла. Після закінчення села, рухайтесь лісовою стежиною вгору маркованим маршрутом і через 2 км вийдете на полонину Явір, де можна набрати джерельної води.

Останній кілометр до вершини буде найбільш виснажливим, з найстрімкішим підйомом. Перед самою вершиною поверхня буде ставати більш кам’янистою.

Вийшовши на гору Явірник-Ґорґан, повертайте ліворуч на південний схід і рухайтесь по хребту в сторону полонини Явірник. На цій полонині є джерело з чистою водою. А ще це чудове місце, щоб просто полежати на траві. Ця місцевість була місцем інтенсивних боїв в часи Першої світової вiйни. Тому не радимо звертати до лісу з маркованої хребтової стежини, якою б умовною вона не була.

Краєвид з гори на полонину Явірник, фото Андрій Плясун

Після полонини починається спуск, не прогавте роздоріжжя на Явірнику, адже одна стежина веде в Ямну і Микуличин, а інша – в Яремче. Вам потрібна та, яка веде в Яремче, тому слідкуйте за вказівниками та рухайтеся на північ. Через 4 км спуску вийдете у Яремче, йдіть попри готель «Авдіна» по вулиці І. Петраша і невдовзі вийдете на ту саму вулицю, з якої і починали свою прогулянку.

Загалом маршрутів є декілька, які можете відшукати онлайн. Однак, який би маршрут ви не обрали, будьте обережні на хребті, слідкуйте за тим, щоб не підвернути ногу на камінні, намагайтесь не стояти на камінні, що рухається, та не підходити до краю стрімких обривів. Також при спуску немаркованими стежками будьте уважні, аби не пройти повз виходу на полонину та не заблукати. Особливо важливо це взимку та навесні, коли туристів менше, а сніг приховує дрібні стежки.

Ходіть у гори безпечно та відповідально, насолоджуйтесь природою та краєвидами і зберігайте чистоту за собою!

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР