Подорожувати різними місцями світу можливо, але, мабуть, вже не у 2020 році, а подібні плани рекомендовано перенести на наступний рік. Саме тому навіть кращим варіантом залишається відкривати Україну та розвивати свій туризм. Огляньтесь навколо нашої неймовірно-красивої країни!
Плебанівський віадук
Залізничний віадук біля села Плебанівка (Тернопільська область) був побудований австро-угорцями в 1896 році. Міст провідного типу має 9 арок з натурального каменю.
Схожа конструкція є в шотландському селі Гленфіннан. Віадук будували чотири роки: з 1897 по 1900 рр. Крім своєї краси міст відомий завдяки фільмам “Гаррі Поттер”. Саме по ньому головні герої їхали в Хогвартс.
Олешківські піски
Це місце часто, перебільшуючи, називають “українською Сахарою”, хоча по суті Олешківські піски не пустеля. Але 1612 з 2100 км² площі заповідника справді покрито барханами.
З’явилися Олешківські піски відносно недавно, в XVIII-XIX століттях, коли великі стада худоби прорідили, а місцями знищили рослинний покрив. Зараз це другий за величиною піщаний масив Європи.
Подібну місцевість можна зустріти на Близькому Сході в султанаті Оман. Піщана пустеля Рамлат-ель-Вахіба стала домом для кількох тисяч бедуїнів. Люди живуть тут в очеретяних хатинах і повстяних шатрах.
Млини в Водяниках
Дерев’яні млини в селі Водяники на Черкащині дуже схожі на старовинні вітряні конструкції, які стоять в голландському селі Кіндердейк (15 км на схід від Роттердама). Щоб побачити млини, побудовані в 1738-1740 рр., туристи їдуть в Кіндердейк весь рік. Водяники ж популярні лише взимку, і то завдяки гірськолижного курорту.
Озеро Синевир
Синевирське озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Водойма, оточений ялинами і горами – символ Карпат.
Дуже схоже місце є в Австрії. Поблизу міста Трагес в регіоні Штирія знаходиться один з найкрасивіших і чистих водойм Європи – Зелене озеро. Хоча температура води не перевищує 7 градусів за Цельсієм, сюди приїжджають дайвери з усієї планети.
Львів
Українське місто Лева туристи часто порівнюють з Прагою. В основному через староєвропейську архітектуру часів Австро-Угорщини. А ще Львів, як і Прага, виглядає дуже затишно завдяки теплому освітленню.
Замок Паланок
Мукачівський замок, прозваний Паланком, на пару століть молодше свого європейського близнюка – замку Бургхаузен, перші згадки про який датовані XI сторіччям (про Бургхаузене писали ще в 1025 році). Замок Паланок свого часу служив королівською резиденцією і князівськими хоромами, потім був австрійським форпостом. Словом, його історія хоч і менш тривала, ніж у Бургхаузена, але не менш насичена.
Аккерманська фортеця
Білгород-Дністровська фортеця на скелястому березі Дністровського лиману була побудована в XIII столітті. За своїми оборонним якостям спорудження нічим не поступається знаменитим фортифікація Європи, а зовні дуже нагадує валлійський замок Конві.
Ужгород
Щоб помилуватися цвітінням сакури, необов’язково їхати до Японії. В Ужгороді ця вишня цвіте з кінця квітня по травень. Насолодитися чарівним явищем щорічно приїжджають тисячі туристів.
Заліщики
На Тернопільщині є незвичайне місто Заліщики – колишній польський курорт. Річка в одному місці круто згинається, утворюючи меандр, посеред якого і лежить унікальне містечко. Це місце можна порівняти зі знаменитою “петлею Саара” у Німеччині, що протягнулася від Бессерінгена до Метлаха.
Чернівецький університет
Будівлі одного з найстаріших університетів України – колишньої резиденції митрополита – були побудовані в 1864-1882 рр. Унікальний архітектурний комплекс входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича віддалено нагадує древній Оксфорд, де свого часу проходили зйомки “Гаррі Поттера”.