Львів, якого не повернеш. Зруйнований будинок на проспекті Шевченка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Будинок, про який сьогодні піде мова, стояв на розі вулиць Мохнацького (сучасна вулиця Драгоманова) та вул. Коральницької (сучасна вулиця Августина Волошина) під №1, пише Фотографії Старого Львова.

Сам будинок був зведений в період до 1863 року. Будинок був триповерховий, з одним зовнішнім балконом на другому поверсі, розташованим над входом на розі будинку. Ще були входи з вул. Коральницької.

Пл. Академічна (1909-1914 рр.) Колекція: І. Котлобулатов

Над одним з них на одній із фотографій видно вивіску “Нафта М’ячиньського”. Сам будинок був житловим. Відомо, що до 1939 року в ньому містилося консульство Англії. Також тут містилося Товариство охорони дітей та молоді та виробництво вимірювальних приладів Еріка Вояковського.

Руїни будинку №1 по вул. Коральницькій, 1 (суч. вул. Волошина). Фото 1944 року

Будинок було зруйновано бомбою під час ІІ світової війни. В радянський період тут було облаштовано сквер і висаджено тополі. У 1960х роках тут містився тир, залишки якого можна було бачити ще в середині 1990х. Згодом в сквері з’явився дерев’яний кіоск-чарочна, та кіоск “Спорт-Лото”.

На місці, де розташовувався втрачений будинок, зараз знаходиться будівля банку “Кредит Дніпро”, першопочатково побудована у 2006 р. для банку “Хрещатик”. Архітектори: М. і Ю. Столярови

Нову п’ятиповерхову будівлю збудували у 2006 році за адресою пр. Шевченка, 32. Архітектори М. Столяров та Ю. Столяров. Будівля будувалась під банк “Хрещатик”, та згодом там був “Райфайзен банк”. Зараз там знаходиться банк “Кредит Дніпро”.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР