Хтo б мiг пoдyмaти, щo Львiв, вiдoмий свoїми крaсoтaми, мoжe прoдoвжyвaти дивyвaти. Є чyдoвi мiсця, дe ви скoрiшe зa всe щe нe бyвaли. Teлeгрaм-кaнaл “Улюблeний Львiв” склaв тoп-20 тaких лoкaцiй.
1. Кінний клуб “Темпо”
Кінний клуб “Темпо” у Львові – місце де можна замовити динамічну прогулянку на конях. Маршрути проводять як початківцям, так і досвідченим вершникам від 40хв до 5-и год. Тривалість на складність маршруту узгоджується попередньо з інструктором перед бронюванням. Персонал конюшні прислухається до ваших побажаннь стосовно їзди, порекомендує вам більш цікавий маршрут та підбере відповідного коня. Ціни залежать від замовлення і актуальні на сайті конюшні https://top.horseriding.lviv.ua. Телефони: +380993816874, +380979669650 (Viber, Telegram, WhatsApp).
2. Паб “Добрий Друг”
Добрий Друг — це легендарна мережа пабів, де кожен вечір стає особливим. Цей заклад розташований у самому серці міста і став улюбленим місцем для зустрічей добрих друзів, нових знайомств і незабутніх вечорів. Кожен, хто заходить сюди хоча б раз, стає частиною великої родини Доброго Друга.
Заклад пропонує вражаючий вибір напоїв: 27 кранів справжнього крафтового пива (на Доброму Друзі 5 – 24 крани), а також сидр, наливки, домашнє вино, віскі, коктейлі, лимонади, бренді, ром, джин та текіла. Це місце ідеально підходить для будь-якого відпочинку — чи то зустріч з друзями, романтичний вечір удвох, або ж перегляд футбольних матчів, які транслюються щотижня. До цього всього додайте соковиті бургери, ароматні лаваші, велику піцу або страви для великих компаній — і ви отримаєте ідеальний вечір!
Добрий Друг — це не просто паб, а місце, де кожен може насолодитися чудовими напоями, смачною їжею, теплою атмосферою і спогадами, що залишаться з вами надовго.
Де:
Добрий Друг 1 вул Лесі Українки, 19. 050 537 1246
Добрий Друг 2 вул Федорова, 2. 098 065 6865
Добрий Друг 3 вул Федорова, 1. 098 065 6865
Добрий Друг 4 вул Січових Стрільців, 3. 093 876 3309
Добрий Друг 5 вул Староєврейська, 12. 093 055 9355
4. Hashtag Lounge Bar — це місце, де варто побувати, якщо ви шукаєте атмосферний відпочинок у самому центрі Львова. Вже з перших хвилин вас вразить стильний і сучасний інтер’єр, а затишна атмосфера створить ідеальні умови для незабутнього вечору з друзями, сповненого приємними емоціями.
Hashtag Lounge Bar — це більше, ніж просто бар, це простір, де кожен знайде те, що шукає. Чи ви віддаєте перевагу димному кальяну з найкращими міксами, чи хочете розслабитися з авторським коктейлем у руках — тут є все для вашого ідеального вечора. Головна родзинка закладу — можливість зіграти на найновішому PlayStation 5 абсолютно безкоштовно. Широка колекція топових ігор допоможе поринути у віртуальний всесвіт та перетворитися на героя улюбленої гри.
Меню закладу пропонує смачні та різноманітні страви, які ідеально доповнять ваш відпочинок. Особливу увагу варто звернути на соковиті бургери, які тут готують за авторськими рецептами. Від легких закусок до ситних страв — тут кожен знайде своє смакове поєднання.
Завітайте в Hashtag і переконайтеся, що це місце, куди хочеться повертатися!
4. Новий старий фонтан
Недавно після реконструкції, відкрили нове місце для відпочинку та прогулянок – площу Коліївщини. Там встановили незвичні вуличні меблі та зробили тримовні написи на цямрині криниці про людей, які колись жили у цій історичній єврейській дільниці Львова. Торік, при реставрації площі науковцям пощастило натрапити на фундаменти Гейслерівської кам’яниці і внутрішнього дворику. Усі знахідки датуються XVIII-XIX ст. – часом, коли нинішня площа ще була щільно забудована.
Найцікавішим об’єктом, який торік вдалось виявити археологам, стали рештки криниці 1844 року. Вдалось з’ясувати, що до сьогодні збереглась її фундаментна основа. Вона розташована приблизно за метр від імітації давньої криниці, зробленої у радянський час.Відновлену криницю зробили саме такою, яка існувала 170 років тому.
Де: між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською.
5. Парк розваг “УРУРУ”
Неподалік Львова, за 12 кілометрів від міста, прямо посеред лісу працює незвичайний парк. Родзинка парку – величезні 22 анімовані динозаври. На дотик вони м’які, рухаються, як живі, і виглядають дуже натурально. Динозаври тут різних видів та розмірів. Тут є і дорослі особини, і малі динозавренята, і яйця цих доісторичних тварин. Неподалік працює вулкан, що оживає при наближенні. Можна також покататися на атракціонах чи спробувати себе на величезних сітчастих лазанках, натягнутих посеред дерев, а таких гойдалок ви не зустрінете ніде у Львові.
Де: с. Старе Село, вул. Лісова, 14.
Скільки: 250 грн за день, до 90 см безкоштовно.
6. Львіварня
Тут можна часами ходити та розглядати все те цікаве, що виставлено та розміщено у музеї. Доречі, можна сміливо чіпати всі експонати руками і не боятися осудливих поглядів. Фотографуватися тут можна ще довше, адже дизацнери локації попрацювали на відмінно. А на завершення скуштувати 12 видів кегового пива, кожний з яких має свою унікальну рецептуру та історію створення. Тут же можна й прикупити ті сорти, що сподобалися. При цьому в сусідньому залі може проходити художня виставка. Аналогів цьому музею в Україні немає.
Де: Клепарівська, 18.
Скільки: вхід до музею 100 грн, дегустація 60 грн.
7. Музей скла у середньовічному підземеллі
Більше 30 років тому один чудовий художник-скляр, по сумісництву ректор Львівської національної академії мистецтв та професор Андрій Бокотей заснував цей музей. Він невеликий, але дуже цікавий. В темних старовинних підземеллях зберігається навпрочуд хрупка та витончена краса та фантазія майстрів з давних давен по теперішні часи.
Перший зал – унікальна історія виготовлення Галицького скла. Тут можна побачити скляні вироби та вишукані вази І-ІІ столітть нашої ери. У наступному залі показан увесь процес роботи зі склом. І ще два зали заповнені виставковими роботами з усього світу. Останній зал – виставляются екземпляри для продажу, та такі, що не купити у звичайних крамничках посуду.
Де: площа Ринок, 2.
Скільки: дорослим 20 грн, дітям та студентам 10 грн.
8. Будинок з химерами або Кам’яниця під совами
Не тільки у Києві, а й у Львові є “Будинок із химерами”. Його появою на вулиці Героїв Майдану завдячуємо архітекторові та політику, організатору польського незалежницького руху у Галичині перед I світовою війною Іполіту Слівінському. Саме за його проектом у 1902 році і звели кам’яницю у стилі модернізованої неоготики, із багатим скульптурним оздобленням. Будинком із химерами вона стала через скульптури ґарґулей і грифонів. А через скульптури сов його також називають “Кам’яницею під совами”.
Де: вул. Героїв Майдану, 6.
9. Львівська майстерня пряників «Юрашки»
Львівська Майстерня Пряників «Юрашки» – це справжня крафтова майстерня медових імбирних пряників. У основі бренду «Юрашки» лежить оригінальна львівська рецептура та акцент на унікальності кожного пряника, що створюється тут. А створити його можна самим, на майстер-класах по випіканню та розмальовуванню цих пряників прямо тут, у Майстерні.
Де: вул. Краківська, 14, площа Ринок, 19.
10. Чортові скелі
Львів славиться не лише старовинною архітектурою. Тут також є багато парків, скверів та пам’яток природи. Одне з таких цікавих місць – Чортові скелі – знаходиться на околиці міста. Місцина оповита легендами та приваблює шукачів пригод.
Де: біля с. Лисиничі в межах Винниківського лісопарку. З зупинки на вул. Личаківській можна сісти в автобуси №5А, 29, які прямують на м. Винники, і доїхати до с. Лисиничі. А звідти – піднятися стежкою до скель.
11. Скансен Шевченківський гай у Кайзервальді
Цей музей просто неба, або скансен, зроблений у вигляді етно-парку. Він розташований на території, яку місцеві називають Кайзервальд. Тут можна перенестися у минулі століття, побачити, як жили пращури, та відчути себе галичанином, бойком чи буковинцем. Адже музей поділений на етнозони, які представляють регіони Західної України: Львівщина, Бойківщина, Лемківщина, Закарпаття, Буковина, Покуття, Гуцульщина, Полісся та Волинь. На території села-музею, крім селянських садиб, знаходяться школа, дерев’яні церкви, млини. Загалом понад 100 пам’яток народної дерев’яної архітектури.
Де: Чернеча гора, 1.
Коли: 9.00 – 18.00. Пн, вт – вихідні.
Скільки: 70 грн, учні та студенти 50 грн, екскурсія від 300 грн.
12. Парк Погулянка
Зовсім невідомий туристам парк – Погулянка. Він всіяний крутими ярами, вкритими масивними буками, що спускаються з пагорбів вулиці Пасічної. Цей лісопарк має багату і давню історію. У ХVІІ ст. власником місцевих ґрунтів був львівський бургомістр Ян Аттельмаєр, якому у 1641 р. вдалося за малу суму 6 злотих на рік взяти в оренду міські лани, що сягали майже Снопкова і Винників, потім там розселив селян-орендарів і заснував пасіку. А через 30 років маєток був повністю знищений турками.
Де: між вулицями Пасічна, Зелена та Вашингтона.
13. Фотосесія історичним центром Львова!
Відчути неймовірну атмосферу вуличками старовинного і неповторного міста Лева та залишити назавжди ці відчуття у своєму серці та пам’яті можна на фотопрогулянці. Ви зможете відчути себе у часовій петлі, в якій поєднано все: старовинна краса Львова і сучасний простір, натхненний спокій і ритмічний драйв, величність і звична буденність. А я ваш фотограф зупинить ці надзвичайні секундні миттєвості, які залишаться із вами назавжди у фотографіях.
Запрошую вас на фотопрогулянку яка закарбується у вашій пам‘яті надовго, а у неповторних світлинах – назавжди.
Організувати фотосесію історичним центром Львова можна за телефоном 098 575 8808 . А також в соцмережах за посиланнями: Facebook та Instagram.
14. Краєвид з церкви Святих Ольги та Єлизавети
Вежа Львівської ратуші та Високий замок, з яких відкривається краєвид на місто, вже всім відомі. Проте у Львові є й інші нестандартні місця, звідки місто видно зі свіжого ракурсу. Мало хто знає, але на одну з веж церкви Святих Ольги та Єлизавети можна піднятись. За зовсім невеликі гроші з оглядового майданчика собору відкривається надзвичайно чарівна панорама Львова.
Де: вул. Городоцька та С. Бандери.
15. Вілли на вулиці Генерала Чупринки
Вулиця Генерала Чупринки тягнеться від костелу святої Марії Магдалини (нині Будинок органної та камерної музики) до вулиці Академіка Рудницького. Нею зовсім не гуляють туристи. Мабуть, саме тому вулиця Генерала Чупринки досі зберегла дух часу. Тут не зустрінеш десятків галасливих ресторанів та кафе, як на площі Ринок. Колись цей район називався Кастелівка. Його близькість до центру Львова підштовхнула до будівництва нових будинків наприкінці 19 століття.
Невгамовна фантазія архітекторів щедро вихлюпнулася на вулицю Генерала Чупринки у вигляді безлічі вілл та особняків, які будували для тодішньої львівської інтелігенції.
16. Скельний монастир
Це цілий монастирський комплекс, який знаходиться в печерах і представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва XIII-XVI століть. Таке будівництво не є типовим для теренів Галичини. Сам монастир знаходиться на пагорбі, звідки відкривається прекрасний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір.
Скельні печери монастиря розташовані в два яруси. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому – церква, на місці якої зараз розташована маленька ікона, яка встановлена в 2003 році.
Де: Львівска область, Стрийский район, с. Розгірче
17. Будинок вчених
Це, мабуть, одна з найгарніших споруд Львова. Таку назву будинок отримав завдяки тому, що тепер він належить профспілці працівників освіти та науки. Проте у минулому тут діяли казино.
Будівля цікава не лише екстер’єром, виконаним у стилі середньоєвропейського бароко, а й дивовижним внутрішнім оздобленням з використанням різьбленого дерева.
Де: вул. Листопадового чину, 6.
18. Вірменський квартал
Тут цікавим є не будинок, не одна локація, а цілий квартал. Колись, у далекому 13-му столітті Львів став прихистком для вірмен. Вигнані зі своїх земель, вони блукали та шукали новий дім і, нарешті, прибули сюди. Усі визначні пам’ятки цього народу можна побачити на вулиці Вірменській. Цей квартал – один з найстаріших у Львові. Він розташований поряд з Площею Ринок та проспектом Свободи.
Найвідоміша пам’ятка архітектури, яку можна тут побачити, – Вірменський собор, який побудували ще у 1356 році. Зведення собору почалося на місці дерев’яної церкви. Радше за все, у будівництві брали участь вірменські майстри, адже споруда багато в чому схожа на собори Вірменії. У радянські часи тут було сховище, а нині – проходять літургії для вірян Вірменської апостольської церкви.
Де: вулиця Вірменська.
19. Найстаріша діюча аптека
Якось восені 1772 року, якраз коли Галичина увійшла до складу Австрії, один військовий фармацевт, Франц Вільгельм Наторп, приїхав до Львова. Та купив кам’яницю за 22 тисячі злотих. І вже у 1775 році там вирос 2-поверховий будинок з військовою аптекою. Потім він відпродав аптеку. З того часу її продавали ще не раз, поки в середині 19-го ст. не придбав Антон Склепінський. Він відремонтував аптеку та оздобив Торговий Зал, потім надбудовали 3 поверх. В ті часи у кожної аптеки був свій символ, який, вивішувався перед входом; від назви символу брала назву й аптека, як-от: «Під чорним орлом», «Під Фемідою», «Під золотим оленем», «Під Святим Духом» тощо. Саме при родині Скепінських аптека отримала назву «Під чорним орлом» і була окружною.
Наразі це найдавніша з існуючих у Львові аптек. В цій унікальній аптеці є більш ніж 3000 рідкісних експонатів, які більш в жодній аптеці не зустріти.
Де: вул. Друкарська, 2, на розі зі Ставропігійською.
20. Галерея-крамниця «Правда.Б»
Засновниця, Римма Колода, і важко собі уявити Львів без організованих нею акцій, воркшопів та виставок. А створена нею “Правда Б” стала незмінною частиною атмосфери Вірменської і досі залишається єдиним концептуальним шоу-румом, який не прогинається під вимоги ринку. Тут череревики стоять прямо на підвіконні, а з магазину лунають пісні Joy Division та Depeche Mode. «Правда» – це кармниця, де виставлені незвичайні речі для звичайних людей.
Тут все, що потрібно творчій душі: скетч-буки, книжки про мистецтво, диски, листівки, прикраси, картини, та багато іншого. Це все побутове, але зібрані речи такі, що несуть за собою індивідуальний меседж обраного тобою.
Де: Вул. Вірменська, 30.
21. Пластиліновий будинок
Це унікальний витвір архітектурного мистецтва, який нагадує творіння всесвітньо відомого Гауді. Він розташований неподалік від Личаківського парку. Господарю у спадок дістався абсолютно непримітний особняк 30-х рoкiв ХХ стoлiття побудови. Він вирішив віддати його на оновлення місцевому архітектору Миколі Сенику. Зі слів архітектора, образ, який він реалізував, прийшов до нього уві сні. І справді, будиночок виглядає нереалістично, як з мультика або фантастичного фільму. Тепер будівля виглядає абсолютно нереалістично на тлі звичайних польських особняків.
Де: вул. Цетнерівка, 16.
22. Парк гігантських скульптур
Ця незвична локація насправді перший в Україні публічний парк сучасної культури – Парк 3020. Він розкинувся на просторих галявинах за 25 кілометрів від Львова. Поміж дерев, на газонах розташувалися унікальні скульптурні композиції від провідних митців країни. Наприклад, всесвітньо відомий Назар Білик представив тут свій “Простір навколо”.
А ще є гігантська металева “Саламандра” від Богдана Томашевського, “Вухо” Олексія Золотарьова та багато інших. Організатори протягом року залучали скульпторів з різних куточків країни. Біля кожної скульптури є QR-код, за яким приховується аудіогід, що розкаже вам про скульптуру голосом її творця.
На вихідних до парку двічі на день курсує трансфер: виїзд зі Львова о 10:00 та 14:30, виїзд з “ПАРК 3020” о 13:00 і 17:30. Зупинка – на площі Петрушевича. Вартість: 100 грн за квиток в обидві сторони.
Де: с. Стрілки, Перемишлянський р-н.
Скільки: екскурсія у складі групи 200 грн. Діти до 12 років безкоштовно.
Реєстрація: 067 354 07 71
23. Галерея-кав’ярня-крамниця
Це одне з найнезвичніших місць Львова. В центрі у дворику, розмістилась галерея під відкритим небом «Щось цікаве». Цей арт-об’єкт заснований біля 10 років тому мистецьким об’єднанням «Простір». Локація унікальна тим, що є єдиною галереєю під відкритим небом у місті. Тут виставляють свої роботи молоді художники, фотографи. Окрім виставок, в «Щось цікаве» кипить життя: постійно проходять майстер-класи та акустичні концерти.
Також тут працює магазинчик хенд-мейд виробів: керамічний та скляний посуд, прикраси та декор, паперові завжди потрібні крафтові блокноти, стікери та пазли. А ще варять надзвичайно смачну каву. Тож, тут завжди можна прийти та зависнути за філіжанкою запашної кави не на одну годину, розглядаючи безліч цікавих та унікальних речей або потрапити на чергову виставку.
Де: площа Ринок, 13