Пам’ятники Львова, які виконують бажання

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Найпривабливіше місце для загадування бажань – пам’ятник Никифору Дровняку. Далеко не всі знають, що цей загадковий чоловік в капелюсі поблизу Домініканського собору – відомий художник-примітивіст. Однак, всім відомо, що він виконує бажання. Треба просто потерти палець або ніс художника.

Ян Зег та Ігнатій Лукасевич, винахідники гасової лампи, заслужили власний пам’ятник, який зручно розмістився біля однієї з найулюбленіших кнайп міста. Вона так і називається – «Гасова лампа». Так ось, один з них теж готовий виконати бажання. Однак, тут система дій трохи складніша – необхідно сісти за стіл, розповісти про бажання, і тільки тоді потерти чоловікові палець.

Сажотрус на даху в Будинку легенд часом також виконує бажання. Але не просто так – тільки із вдячності. Треба постаратися і кинути монетку йому в капелюх. На перший погляд, все дуже просто. Насправді треба піднятися на димохід і потрапити монеткою прямо всередину головного убору, а це, повірте, вдається не кожному.

© photo-lviv.in.ua

Якщо ви піднялися на Ратушу, і саме в цей момент починає бити дзвін, відразу ж загадувати бажання. Це буде нагородою за боротьбу з 400 сходинками, яку ви тільки що виграли. Однак кажуть, що бажання не збуваються, якщо прийти в такий час спеціально – адже кожному відомо, що в дзвін б’ють кожну годину.

Він чекає на відвідувачів біля ресторану на вулиці Сербській. Мало не забули: обов’язково покладіть руку в кишеню, коли будете загадувати бажання!

У Ратуші на площі Ринок припаркувався бравий солдат Швейк зі своїм велосипедом. Інший сів відпочити біля самого входу в «Віденську кав’ярню». Це – дотепна і відважна людина у військовій формі з кухлем пива в руці. Перехожі і відвідувачі кафе не можуть пройти повз, не потерши йому ніс.

Швейк біля Ратуші © photo-lviv.in.ua

Швейк біля “Віденської кав’ярні” © photo-lviv.in.ua

Пам’ятник усмішці знаходиться поруч з «Дзиґою» – на вулиці Вірменській (ви тут вже, напевно, були і бачили одного з батярів). Ця скульптура виглядає як усміхнена риба з плавниками у формі людських рук. Потисніть одну з них, і ваша мрія неодмінно збудеться. Але тільки якщо ви прийшли з добрими намірами і настроєм.

© photo-lviv.in.ua

На перетині Краківської та Шевській вулиць є стіна з «всевидячим оком». Коли загадаєте бажання, станьте до неї спиною, нахиліться і спробуйте подивитися на зображення догори ногами з-під своїх ніг. Дивно, але не кожному вдається це зробити.

А ось таємниця пам’ятника видатному художнику Пабло Пікассо – основоположнику течії кубізму в живописі, – що стоїть біля входу в кафе на вулиці Зеленій, названої його ім’ям, ще не розгадана. Можливо, він допомагає в творчих починаннях або дарує натхнення. Або пам’ятник з сигаретою в руці допоможе позбутися поганих звичок.

© photo-lviv.in.ua

На території торгового комплексу «Південний» (вул. Щирецька, 36) можна побачити козака. Кажуть, що він виконує всі мрії і бажання стосовно України. Треба сісти козакові на коліна і побажати щось гарне. Або просто потерти меч.

У Львові є не одне місце, де втілюються мрії і здійснюються найзаповітніші бажання. Головне – вірити в чудеса. Давайте залишимо в житті хоч трохи місця для магії.

Джерело: weloveua

Share.