У самому серці старовинного Львова на площі Ринок, 2 розташована будівля з кам’яними дельфінами на фасаді, побудована у 1593 році у стилі пізнього ренесансу. Дельфіни мали сприяти власникові цього палацу в торгівельних справах, а також оберігати від небезпеки.
На початку XVII століття до Львова прибув італійський купець Роберто Бандінеллі. Він вирішив назавжди оселитися у цьому місті, купив цей палац і одержав львівське громадянство. Бандінеллі започаткував у Львові пошту європейського взірця.
Польський король Сигізмунд III у 1629 році надав Роберту Бандінеллі титул королівського постмагістра та привілей на утримання королівської пошти. Відтоді львів’яни мали можливість відправляти і одержувати кореспонденцію з будь-якого європейського міста. Але це була дуже дорога послуга. І тому львівська рада прийняла рішення відмовитися від коштовних послуг пошти. Бандінеллі, який вклав у цю справу великі гроші, збанкрутував.
Як свідчить напис на фасаді будинку, у 1737-1739 роках палац був укріплений добудованими контрфорсами. У XIX столітті у будівлі містилася книгарня Вільда, яка була своєрідним клубом львівської інтелігенції. У цьому ж будинку в цей період жив польський поет Корнель Уєйський.
Найдраматичнішу історію палац Бандінеллі пережив у XX столітті, коли в 70-х роках виявився аварійний стан будівлі. Майже 26 років ремонтних і реставраційних робіт, завдяки активному втручанню львівської громади, завершилися успіхом. Наукові дослідження реставраторів, креслення і малюнки, що збереглися з давніх часів, дозволили відтворити стиль інтер’єру, дизайн меблів та загальну атмосферу цієї історичної пам’ятки. Відкриття відновленого Палацу Бандінеллі (відділу Львівського історичного музею) відбулося у грудні 2005 року.
У приміщенні палацу організовуються цікаві експозиції: виставка історичних коштовностей, музей скла, виставка античних пам’яток тощо.
Джерело: places.biz.ua