Великдень – це одна з найочікуваніших християнських подій і найголовніше церковне свято. Великдень знаменує світле Воскресіння Ісуса Христа після розп’яття, а також торжество перемоги над смертю і очищення від гріхів. Ця подія є основою всього християнського вчення і центром біблійної історії.
Саме від дати Великодня розраховується весь церковний календар на рік у православних і католиків.
З огляду на православний календар, Великдень у 2020 році відзначатиметься в неділю, 19 квітня.
Саме напередодні, 18 квітня, завершується Великий піст. Під час Посту, який триває 48 днів, варто очистити свою душу від гріхів та поганих помислів. Церква просить вірян обмежити себе у харчуванні та інших задоволеннях. Також рекомендовано впродовж Великого посту відвідувати богослужіння, не робити поганих вчинків, бути стриманим та не тримати ні на кого образу.
Великдень 2020 католицький і православний не збігається у часі й відзначається в різні дні, тому що ці церкви здійснюють літочислення за різними календарями. У православних християн розрахунок дат іде за юліанським календарем, а в католиків – за григоріанським. Католицький та протестантський Великдень 2020 святкують на тиждень раніше за православний – 12 квітня.
Святкування Великодня припадає на першу неділю після першої повні, що настає після весняного рівнодення. Із цих розрахунків видно, що діапазон святкування Великодня в різні роки може варіюватися від 4 квітня до 8 травня.
Традиційно в Україні святкування Великодня триває три дні, так як крім Великодної неділі, віряни відзначають Обливаний або Поливаний Понеділок та Світлий Вівторок. Обов’язково на Великдень необхідно освятити кошик з паскою, крашанками, м’ясними та молочними продуктами. Також серед українців заведено співати пасхальні пісні та водити гаївки на природі.