У міській раді кажуть, що на державному рівні немає дієвих механізмів утилізації таких відходів, пише Твоє Місто.
Виконком ЛМР 22 березня дозволив дочірньому підприємству «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» укладати угоди на транскордонне перевезення, приймання та переробку зібраних батарейок напряму з ліцензованими організаціями без застосування системи ProZorro.
Таке рішення в міській раді пояснюють тим, що на державному рівні немає дієвих механізмів утилізації таких відходів та управління поводження з ними, через що довкілля забруднюється, а цінні вторинні ресурси — втрачаються.
«Існує потреба в утилізації батарейок, яких ми вже зібрали близько 20 тонн, а заводу, який їх переробляє, в Україні фізично немає. Зараз ми ведемо перемовини з польською стороною, яка готова ці батарейки від нас прийняти і утилізувати», — каже директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.
За його словами, утилізація коштуватиме місту приблизно 190 тисяч гривень, а перевезення батарейок — ще 90 тисяч. Також він додав, що у Львові працює єдиний в Україні завод з переробки люмінісцентних ламп. За минулий рік на ньому утилізували 410 тис. ламп, що у 4 рази більше, аніж за 2017 рік.
У Львові використані люмінісцентні лампи та батарейки можна здати у визначених місцях стоянок екобуса, графік яких можна переглянути на сайті ДП «Боднарівка».