40% українців хочуть, щоб меню в закладах громадського харчування в Україні були складені обома мовами: українською і російською. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведені з 20 по 23 червня. Але загалом, 92% українців вважають, що меню має бути українською мовою.
«Останнім часом було багато дискусій про те, якою мовою – українською та/або російською – має бути опис страв у їдальнях, закусочних, кафе і ресторанах (крім таких мов, як англійська та інші). З яким твердженням ви згодні більшою мірою?», – запитали у респондентів.
Опитуваним було поставлено питання про те, якою мовою – українською та/або російською – має бути меню (опис страв) в їдальнях, закусочних, кафе і ресторанах (крім таких мов, як англійська та ін.).
Найчастіше українці обирали відповідь “українською та російською мовами на всій території країни” (40%).
На другому місці відповідь “обов’язково українською мовою і додатково російською мовою, де більшість населення цього бажає” (27%).
На третьому – “тільки українською мовою на всій території країни” (25%), на четвертому – “обов’язково російською мовою і додатково українською мовою, де більшість цього бажає” (1%).
Таким чином, 92% вважають, що меню українською мовою обов’язково має бути на всій території України. Російською мовою обов’язково на всій території має бути на думку 41% респондентів.
Опитування було проведено з 20 по 23 червня 2020 року методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
В ході опитування проведено 2000 інтерв’ю. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.
Довідка: Опитування проводилося з 20 по 23 червня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. В ході опитування проведено 2000 інтерв’ю.