У Львові оголосили тендер на капітальний ремонт вулиці Пекарської та вул. Шімзерів, ділянка яких складає 820 метрів.
Очікувана вартість робіт становить 134,9 млн грн. Визначити підрядника мають після 13 липня.
Однією з особливостей даної магістральної вулиці є те, що на ній відсутній рух громадського транспорту. У зв’язку з цим рух до всіх точок притягання розташованих на даних вулицях здійснюється приватним транспортом або пішки. Відсутність велосипедної інфраструктури та некомфортне покриття для руху велосипедистів, виключає велосипедний рух даними вулицями.
Однією з проблем даних вулиць є хаотичне паркування на тротуарах, що призводить до незручностей для пішоходів. Таким чином, з вищезгаданих проблем, можна дійти висновку, що на даних вулицях комфортно можна почувати себе лише на автомобілі.
Метою проекту є підвищення якості життєвого простору з облаштуванням зручної та безпечної інфраструктури в першу чергу для пішоходів та велосипедистів, а не лише для автомобілістів. Важливим завданням також було стилістично поєднати міський дизайн вулиці з оточуючим архітектурним середовищем, зберігаючи при цьому історичний контекст міста.
Як зміниться вулиця Пекарська після реконструкції
На ділянці вул. Пекарської (від вул. Тершаковців до вул. Шімзерів) та вул. Шімзерів напрямок руху транспорту збережеться існуючим – односторонній рух (в напрямку вулиці Мечникова).
Кількість смуг руху – дві: смуга для автомобільного транспорту та велосипедна смуга. На ділянці вул. Пекарської (від вул. Шімзерів до вул. Мечникова) – 2 смуги руху для автомобільного транспорту.
Велосипедний рух – двосторонній: в напрямку до вул. Мечникова – велосипедна смуга, в напрямку від вул. Мечникова – велосипедна доріжка (в місцях звуження поперечного профілю – велосипедна контрсмуга з делініатором).
Для максимального збереження існуючого озеленення, місця для паркування будуть розташовані в міждеревному просторі. Для забезпечення естетичного вигляду острівців, що розділяють місця для паркування, застосовано радіальні гранітні бордюри.
Для забезпечення безпеки руху та покращення інклюзивності даного об’єкту тротуари через бічні заїзди – будуть безперервними, автомобілі на бічні заїзди заїжджатимуть через пандуси.
Проектом передбачено облаштування покриття вулиці з природних матеріалів (бруківки), застосування гранітних радіальних бордюрів, дощоприймальних решіток вмонтованих в бортовий камінь, облаштування світлофорів для велосипедистів, облаштування вуличних меблів (лавок, урн для сміття, вуличних стільців, велопарковок та велостійок). Транзитні зони тротуару передбачено влаштовувати з гранітних плит, технічні зони (місця розташування опор освітлення, люків колодязів інженерних мереж, та ін.) – дрібною бруківкою з природнього каменю.
Для покращення якості середовища, підвищення стану благоустрою та комфортного перебування людей на даній вулиці передбачено збереження здорових існуючих зелених насаджень, а також насадження кущів в кількості 1 995 шт. та дерев в кількості 43 шт.
Важливим також є те, що поруч знаходиться Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар», що є точкою притягання туристів, тому реалізація даного проекту покращить туристичну привабливість міста і відкриє можливості для мешканців та гостей міста на безпечній, зручній та комфортній вулиці милуватись архітектурою, яку раніше могли не помічати та яка доповнить туристичні маршрути міста Львова.