Відтепер нерезиденти України (іноземці) зможуть відкривати бізнес в Україні віддалено, тобто дистанційно, не будучи в Україні. Також розпочали тестувати послуги реєстрації ТОВ онлайн за спрощеною схемою.
Е-резидентство
В Уряді підтримли постанову, яка дозволяє реалізувати проєкт електронного резидентства, а вже з 1 липня почнеться пробний (тестовий) режим.
Е-резидентство – це проект Міністерства цифрової трансформації. У рамках цієї ініціативи планують зробити Україну привабливішою для іноземців, зокрема інвесторів та бізнесменів. Подібний проект вже реалізований в Естонії.
Інoземець зможе отримати спеціальний статус, що дозволяє дистанційно заснувати бізнес в країні, відкрити банківський рахунок та користуватися різними адміністративними послугами.
З е-резидентством можна отримати:
- Український кваліфікований електронний підпис
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків
- Можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку
- Спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні
У Мінцифрі очікують, що першими е-резидентами стануть іноземні ІТ-спеціалісти та спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та ближнього закордону — саме для них статус е-резидента України допоможе працювати з клієнтами з Європейського Союзу, сплачуючи помірні податки в український бюджет (наприклад, за допомогою ФОП).
Послуги ТОВ на платформі «Дія»
Іншою новиною від Міністерства цифрової трансформації став початок бета-тестування реєстрації ТОВ на порталі «Дія». Наразі на сервісі є можливість:
- Зареєструвати ТОВ на підставі модельного статуту — подання заяви займе лише 20 хвилин
- Перевести ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту — весь процес займає лише 10 хвилин
Результат підприємці зможуть отримати лише протягом 1 робочого дня.
Наразі сервіс працює на базі порталу Мін’юсту, після тестування сервіс буде доступним лише на платформі diia.gov.ua.
Також на єдиній платформі можна буде обрати спрощену систему оподаткування та подати заявку на реєстрацію платників ПДВ (податку на додану вартість). Раніше ці заяви можна було подати лише одночасно, що спричиняло дуже багато прoблем для ТОВ під час організації діяльності.
Теперішні ТОВ можуть перейти з власної редакції установчих документів на новий модельний статут. Також на платформі є інші додаткові функції, недоступні офлайн — можна змінити положення чи обрати певні пункти статуту.