Відомий український режисер пoмeр пiсля зaрaжeння кoрoнaвiрyсoм

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Відомий український режисер та театральний актор Роман Віктюк помер у віці 84 років. Він був уродженцем Львова. Про це повідомили російські ЗМІ із посиланням на дирекцію московського Театру Романа Віктюка.

Зазначається, що Віктюк помер 17 листопада у лікарні в Москві. Інших подробиць щодо смерті режисера не повідомляють, однак відомо, що 27 жовтня його госпіталізували із коронавірусом.

Роман Віктюк – народний артист артист та Росії, а також член Інституту драматичного театру в Італії. Народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Навчався у Державному інституті театрального мистецтва, що у Москві. Згодом повернувся до Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом – режисером.

Працював у різних театрах, зокрема у Одесі, Києві, Таллінні, Твері, Вільнюсі, Саратові, Казані та Ризі. у 1991 році створив у Москві театр свого імені, у якому він виступав головним режисером та художнім керівником. Того ж року спільно із Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем заснував у Львові творче об’єднання Фонд Мазоха. А також постійно брав участь в українських театральних проектах. Є постановником близько 200 вистав, з яких найвідоміші – «Служниці», «Федра», «Мадам Баттерфляй», «Лоліта», «Дама без камелій».

Лауреат низки премій, зокрема театральної премії Maratea Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф», та міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії.

У 2006 році в інтерв’ю ВВС розповів, що «пережив усіх вождів тоталітаризму та не поставив жодну виставу, яка би обслуговувала систему».

Позитивно відгукувався про «Помаранчеву» та наголошував, що він є українським режисером. У 2014 році звернувся до мешканців Донбасуіз закликом вимкнути телевізор, а також заявив, що люди без українського громадянства не мають втручатися у справи України.

Share.