Один з найбільших українських виробників шкарпеток та панчішної продукції, компанія «Дюна-Веста» закрив власну фабрику на вулиці Пасічній, 93 у Львові. На цій фабриці працювало 200 людей.
Причиною закриття стало те, що виробництво протягом останніх років не працювало на повну потужність, тож керівництво компанії вирішило вдатися до оптимізації бізнесових витрат, передає Zaxid.net.
Підприємство DUNA має свою давню історію, яка почалася ще у 1965 року у м. Червонограді Львівської області. З 2015 року панчішно-шкарпеткові вироби DUNA виробляються на двох українських фабриках: у м. Червонограді (ТОВ «Дюна-Веста») та у м. Львові (ТОВ «Українська панчішна компанія»). До речі, львівська фабрика є досить «молодою», її функціонування почалося у 2006 році. Її власником є ТОВ «Українська панчішна компанія», яке входить до групи компаній «Дюна-Веста», що займаються виробництвом шкарпеток, колготок та панчіх під торговими марками DUNA, Accent і Furia.
Головний завод групи розташований у Червонограді із 800 робочими. Фабрика у Львові була меншою за червоноградську по персоналу та обладнанню. Наприклад, у Червонограді виготовляються «бавовняні» поліамідні вироби (колготки, панчохи, шкарпетки) і продають ще додатковий асортимент – дитячі піжами та білизну, а у Львові були вироби з бавовни.
Директор «Української панчішної компанії» Сергій Щербина розповів, що працівників зі Львова перевели на головну фабрику у Червонограді.
Рішення про закриття виробництва у Львові не пов’язане із теперішньою економічною кризою та було ухвалене ще минулого року. Це лише «раціоналізаторський крок» менеджменту компанії, щоби зменшити видатки.
«Фабрика у Львові останні роки не мала достатньої кількості замовлень, які дозволили б завантажити її на повну потужність», – наголосив Сергій Щербина.
Попри падіння продажів у першому півріччі через карантин та кризу, а також закриття львівської фабрики, компанія планує розширювати мережу фірмових крамниць в Україні. Як зазначив Щербина, від початку року вони відкрили сім магазинів DUNA, до кінця планують відкрити ще три.
Наразі приміщення тепер вже колишньої фабрики на Пасічній виставили на продаж на аукціоні. Її стартова вартість – 58,3 млн грн. Виробничий комплекс має площу майже 3,6 тис. м2, власні трансформаторні підстанції та котельню, підведені комунікації тощо. Він розташований на земельній ділянці площею 0,5 га, яку «Українська панчішна компанія» орендує у Львівської міської ради.
Згідно з даними системи YouControl, власниками ТОВ «Дюна-Веста» є жителі Червонограда Юрій Капустяник (25%), Анатолій Шах (25%), Олександр Дроботей (25%) та житель смт. Брюховичі Сергій Вишневський (25%). Останній є також одноосібним власником «Української панчішної компанії», якій належала фабрика на вул. Пасічній.