Четвер, 28 Листопада

Верховна Рада розгляне законопроєкт Бужанського про мову

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко попросив внести до порядку денного законопроект щодо навчання українською мовою у закладах освіти.

Про це повідомляє Українська Правда.

“У нашої фракції є прохання. Законопроєкт 2362 щодо переходу російськомовних шкіл на українську мову, його обов’язково включити в порядок денний цього тижня.

Він зараз трошки нижче посунувся на наступний тиждень, тобто на вересень, а у вересні це уже має відбуватися. Тут логіка чисто така по часу. 2362 просимо посунути на цей тиждень”, – заявив Корнієнко.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков доручив врахувати законопроект, наприклад, на четвер до порядку денного роботи парламенту.

Йдеться про законопроект № 2362 нардепа “Слуги народу” Максима Бужанського.

Зазначимо, комітет Верховної Ради законопроект Бужанського відхилив. У комітеті Ради зазначили, що законопроєкт Бужанського “має вплив на показники державного бюджету (призведе до збільшення видатків)”.

Також у комітеті додали, якщо закон Бужанського приймуть до 15 липня 2020 року, то він має вводитися в дію не раніше 1 січня 2021 року, а після 15 липня 2020 року – не раніше 1 січня 2022 року (або 1 січня наступного за цим року залежно від часу прийняття закону).

Нардепи “ЄС” Андрій Парубій та Володимир В’ятрович закликають українців мобілізуватися біля стін парламенту 16 липня, тому що цим законопроектом пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

Атака на мову!У четвер команда Зеленського хоче прийняти скандальний законопроект депутата Бужанського № 2362 «Про…

Gepostet von Андрій Парубій am Montag, 13. Juli 2020

В’ятрович зазначив, що в разі прийняття закону, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

ТЕРМІНОВО! РЕПОСТ І МОБІЛІЗАЦІЯ!16 липня – всі під Верховну Раду!Щойно з подачі фракції «Слуга народу» голова ВР…

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Montag, 13. Juli 2020

Зокрема, Бужанський пропонує відмовитися від цієї норми, а натомість хоче щоби “перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою закладу освіти з урахуванням особливостей мовного середовища”.