Середня тривалість життя на планеті в найближчі 80 років зросте і досягне показника 74 роки, вважають вчені з США. Пік населеності Землі зведеться приблизно на 2064 рік (9,73 млрд осіб), після чого до 2100 року цей показник складе не більше 9 млрд людей. Про це інформує Liga.net.
Зараз на планеті проживають до 7,6 млрд чоловік.
Автори дослідження журналу The Lancet пророкують Україні зменшення нинішньої популяції більш ніж в два рази.
За розрахунками дослідників з Вашингтонського університету, без припливу мігрантів в переважній більшості країн рівень народжуваності до кінця XXI століття знизиться настільки, що чисельність їх населення сильно знизиться.
У 23 країнах, включаючи Японію, Таїланд, Іспанію та Україну, очікується, що чисельність населення зменшиться на 50% і більше. Ще e 34 країнах, ймовірно, скоротиться на 25–50%, включаючи Китай, при прогнозованому падінні на 48,0%.
Для України у дослідників такий прогноз: з 2017 до 2100 року з 44,6 млн залишиться 17,6 млн.
Автори вважають, що лікнеп (ліквідація неписьменності) насамперед серед жінок найбідніших країн світу (саме ці регіони дають зараз основний приріст населення) призведе до широкого поширення контрацепції, після чого середній рівень народжуваності впаде до 1,7 дитини на жінку.
В Україні станом на 2017 рік середній рівень народжуваності був до 1,4 дитини на жінку. Прогнозується, що ця цифра опуститься до 1,32.
Інший прогноз негативний: людей старших 65 років до кінця століття буде не менше 2,4 млрд чоловік, тоді як молодші 20 років – до 1,7 млрд. Тобто відбувається загальний процес старіння населення.
Прогноз базується на інформації про репродуктивну здатність населення країн, cмертність, міграцію та інші показники з бази даних проекту Global Burden of Disease від Всесвітньої організації охорони здоров’я і приватних благодійників, в тому числі фонду Білла і Мелінди Гейтс.
Рік тому ООН прогнозувала, що в 2100-м в світі буде жити 10,8 млрд людина, а в Україні – 24,4 млн.
Настільки далекі прогнози – річ досить умовна, яка не може точно врахувати всі геополітичні, економічні, міграційні процеси і форс-мажори.
Нагадаємо, на підконтрольній українському уряді території станом на 1 грудня 2019 року живе 37 мільйонів 289 тисяч осіб. Без урахування окупованих територій та громадян України, які живуть за кордоном.