Польські міста Варшава та Краків більше не можуть приймати біженців з України. За два тижні від початку російського вторгнення в Україну ці міста вже надали прихисток максимальній кількості українців. Про це йдеться у матеріалі Rzeczpospolita.
«Варшава та Краків більше не можуть прийняти біженців. За два тижні до Кракова приїхало близько 80-100 тисяч українців. Варшава вже прийняла 200 000 біженців з України, але не в змозі прийняти більше», – йдеться у повідомленні.
До Кракова з початку війни прибули від 80 тисяч до 100 тисяч українців при населенні 770 тисяч. Частина поселилися у своїх родичів, які живуть і працюють у місті, інших розмістили у готелях та переобладнаних приміщеннях.
Речниця мера міста Моніка Чилашек розповіла, що місто не може прийняти більше людей. “Це про робочі місця, місця у школах і дитсадках, адміністративні і соціальні послуги”, – пояснює вона.
На допомогу біженцям з України витратили вже 14 млн злотих зі спеціального резерву міста. Річний бюджет цього резерву складає 19 млн злотих.
У Варшаві вже близько 200 тисяч українців, при тому, що населення міста – трохи менше 2 млн, і теж виникла проблема з тим, щоб знайти місця у дитсадках, школах і лікарнях всім, хто цього потребує.
У мерії розповіли, що люди зазвичай не хочуть переміщатися до менших містечок і прагнуть залишитися принаймні поблизу великих міст. Місцева влада не хоче примусово перерозподіляти людей, щоб зменшити навантаження, та сподівається, що українці-переселенці з часом самі попросять про це, шукаючи кращих побутових умов.
Тоді як Варшава і Краків вже перевантажені, до Вармінсько-Мазурського воєводства загалом приїхали лише півтори тисячі людей.
ООН 11 березня заявила, що з початку російського вторгнення 24 лютого з України у різні країни виїхали понад 2,5 мільйони людей, а ще два мільйони – стали внутрішньо переміщеними особами через війну.
Нагадаємо, що міський голова Львова Андрій Садовий заявляв, що місто опинилося на межі своїх можливостей щодо прийому нових переселенців та потребує допомоги міжнародних організацій. З його слів, Львів прийняв 200 тисяч людей, щоб прогодувати усіх, щодня потрібно близько одного мільйона доларів.