З 1 жовтня в Україні розпочався новий газовий рік, тому вчасно передані показники лічильника вливатимуть на розрахунок плати за доставку газу у наступному році
Про це попереджає Львівська філія “Газмережі”, пише Еспресо.Захід.
“З 1 жовтня розпочався новий газовий рік! А це означає, що цього місяця дуже важливо вчасно й коректно передати показання лічильника газу, аби нарахування за доставку газу у наступному році були здійснені згідно з вашим фактичним обсягом спожитого газу”, – пояснює оператор.
При цьому споживачам важливо зафіксувати показники з 1 по 5 жовтня, навіть якщо вони не змінились. Тобто навіть ті, хто виїхали і не використовували газ (чи просто перейшли на інші види палива) повинні передати показники, щоб зафіксувати, що вони справді не споживали енергоресурс.
Що таке газовий рік
Відповідно до роз’яснень Міненерго – газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня поточного року по 30 вересня наступного року. Саме обсяг газу, спожитий за цей період, використовують при розрахунку плати за розподіл газу на наступний календарний рік. Офіційно це називається “річна замовлена потужність”.
Тут варто враховувати, що плату за доставку газу розраховують на основі газового року, однак платити цю суму ви будете впродовж календарного року. Тобто з 1 січня по 31 грудня.
Як розраховують плату за доставку газу
Для розрахунку суми за розподіл газу на наступний період беруть до уваги попередній газовий рік. Якщо, скажімо, з 1 жовтня 2022 по 30 вересня 2023 року обсяг споживання зменшився, то вже наступного року зменшиться і вартість доставки газу для вас. Якщо ж збільшилось споживання, то зросте і плата за доставку.
Аби підрахувати, скільки приблизно платитимете за доставку у 2024 році, треба взяти загальний обсяг споживання з 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023. Загальний обсяг розділити 12 місяців і помножити на тариф на розподіл газу для свого регіону, затверджений НКРЕКП. Для споживачів Львівської філії “Газмережі” діє той самий тариф, що діяв для Львівгазу – 2,028 грн за кубометр (тариф 1,69 грн та ще 20% ПДВ). До припинення воєнного стану його обіцяли не підвищувати.