В Україні планують ввести «податок» на смартфони, телевізори, офісний папір та інше

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У ВРУ зареєстровано новий законопроєкт “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”. Після прийняття нової редакції закону в Україні з’явиться податок за авторський контент.

При цьому новий податок буде стягуватися з проданих телевізорів, смартфонів, планшетів, принтерів, аудіосистем, жорстких дисків і офісного паперу. Це може стати причиною подорожчання техніки, яка підніметься в ціні на 5%. Про це повідомляє “Економічна правда”.

Даний податок повинен допомогти авторам контенту, які втрачають гроші через те, що люди безкоштовно завантажують на свої пристрої музику, фільми або інший контент.

Тому імпортери техніки будуть включати ці суми до вартості товарів. Після чого організації колективного управління буде виплачувати зібрані кошти авторам.

При цьому ще точно не ясно який розмір збору коштів буде по кожному виду техніки. Все це ще буде узгоджуватися. Визначатимуть найбільш популярні книги, картини та видавництва, між якими й будуть розділені зібрані кошти у якості компенсації за несанкціоноване копіювання.

За словами директора Всесоюзного агенства авторських прав Юрія Гандзюка, збір за приватне копіювання оплатить покупець, але націнка буде незначною. Скажімо, якщо пристрій коштує 5 тис. грн, то зі збором коштуватиме на 70 грн більше.

Переговори з цього приводу почалися у квітні 2020 року, але результатів досі немає через кардинальні протиріччя між учасниками. Організація колективного управління представляє Український музичний альянс і Всеукраїнське агентство авторських прав. Вони стверджують, що в частині приватного копіювання система відрахувань існує в більшості країн світу. Однак далеко не у всіх країнах існує збір зі смартфонів і телевізорів. У п’яти країнах Євросоюзу цього збору немає. Збір із паперу існує тільки в трьох країнах світу.

Варто зазначити, що Європейська бізнес-асоціація заявила, що подібний податок є пережитком минулого. Крім того, збір грошей дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки і призведе до подорожчання легальної продукції.

Своєю чергою в Українському музичному альянсі та Всеукраїнському агентстві авторських прав вважають, що такі податки існують у багатьох країнах світу.