Неділя, 24 Листопада

В оренду у держави чи громади: що можна винайняти у Львові та області?

Приміщення на даху або ж у підвалі, під офіс чи аптеку — нерухомість державної або комунальної власності можна орендувати через державну систему електронних аукціонів «Прозорро.Продажі».

Електронні торги забезпечують прозорість процесу та чесну конкуренцію, а відтак — справедливу ринкову ціну лота. А кошти від оренди підуть у бюджет держави чи громади.  

Що доступно для оренди просто зараз? 

Регіональне відділення Фонду державного майна у Львівській, Закарпатській та Волинській областях виставило на державні онлайн-аукціони два об’єкти для оренди на Львівщині.

  • У Личаківському районі міста Львова, на вулиці Творчій, 11, пропонують орендувати частину даху. Йдеться про приміщення на даховому поверсі адмінбудинку загальною площею 84 квадратні метри. Стартує вартість зі 180 гривень на місяць. Цільове призначення об’єкта оренди не обмежене, але варто врахувати, що комунікації там відсутні. Щоби взяти участь в аукціоні, потрібно обрати один з авторизованих майданчиків у системі Прозорро.Продажі, зареєструватися на ньому та подати заявку. Аукціон відбудеться 18 грудня, заявки на участь приймаються до 17 грудня.

  • У м. Городок також можна орендувати нежитлові приміщення державної власності. Місто розташоване неподалік кордону з Польщею, зараз є центром територіальної громади, до якої входять також 38 сіл. Об’єкт оренди — це приміщення на другому поверсі будівлі, що знаходиться на майдані Гайдамаків, 25-26. Загальна площа — 40 квадратних метрів. Приміщення під’єднані до електромережі, систем водозабезпечення та каналізації, але потребують ремонту. Обмежень щодо цільового призначення немає. Початкова вартість – 40 гривень на місяць. Цінові пропозиції прийматимуть до 20:00 18 грудня, торги у системі Прозорро.Продажі відбудуться 19грудня  грудня 2023.

Ще два об’єкти нерухомості під оренду виставила на торги Львівська міська рада.

  • У с. Малехів можна орендувати приміщення під аптеку. Село входить до складу Львівської міської громади, розташоване за 5 кілометрів від обласного центру. Нежитлові приміщення, доступні для оренди, знаходяться на першому поверсі будівлі на вулиці  В. Івасюка, 8 і мають загальну площу майже 26 квадратних метрів. Сама будівля є частиною медичного комплексу і належить КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги». Початкова ціна реалізації — майже 2,4 тис. грн на місяць. Заявки на участь можна подавати до 20 грудня, торги відбудуться того ж дня.

  • А у Галицькому районі Львова, що практично є історичним центром міста, під оренду виставили підвальне приміщення у будинку комунальної власності. Йдеться про будинок на вулиці М. Кривоноса, 29. Нежитлове приміщення підвалу має площу 28,5 м2, цільове призначення – будь-яке: офіс, магазин чи щось інше. Стартова вартість оренди на місяць – 3,3 тисячі гривень. Прийматимуть пропозиції від охочих позмагатися за цей лот до 21 грудня, аукціон у системі Прозорро.Продажі відбудеться 22 грудня  грудня 2023.

Оренда державного і комунального майна — це кошти до бюджету

Державна електронна торгова електронна торгова система «Прозорро.Продажі» дозволяє громадам залучити додаткові кошти для своїх потреб, реалізовуючи майно на онлайн-аукціонах. До прикладу, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Львівська міська рада здала в оренду понад 160 об’єктів, відтак бюджет міста поповнюється майже 2,5 млн грн на рік. А Регіональне відділення ФДМУ у Львівській, Закарпатській та Волинській областях лише з початку 2023 року провело 292 успішних орендних аукціони й залучило до державного бюджету сумарно у трьох областях понад 106 млн грн.

Знайти об’єкти у будь-якій області за потрібними параметрами можна у системі Прозорро.Продажі та на сайті Фонду держмайна України. А за новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.