Одеська міська історико-топонімічна комісія прийняла рішення перейменувати проспект Небесної сотні, і повернути йому стару назву – проспект маршала Жукова. Про це написав мер Одеси Геннадій Труханов у Facebook.
“Продовжуємо процедуру повернення одеським вулицям попередніх назв. Це ті вулиці, які раніше були перейменовані особистим рішенням екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі в рамках процесу декомyнізації. Сьогодні у нас чергова перемога в цьому питанні: міська історико-топонімічна комісія підтримала моє звернення і прийняла рішення про повернення попередніх назв проспекту Маршала Жукова і вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії”.
Труханов впевнений, що Георгій Жуков не підпадає під закон про декомyнізацію, тієї ж думки він стосовно вулиці 25-ї Чапаєвської Дивізії (зараз – вулиця Інглезі).
Тепер на підставі рішення одеської історико-топонімічної комісії і з ініціативи Труханова за повернення проспекту і вулиці радянських назв може проголосувати міськрада. У цьому випадку скасувати таке рішення можна буде через сyд на підставі закону про засудження комyністичного і нaциcтського тоталітарних режимів.
Згідно останніх опитувань, рейтинг Труханова в мери Одеси коливається в межах 45%-48%.
Нагадаємо, Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла закон про засyдження комyністичного і нaциcтського тoтaлітарних режимів, заборонила їх прoпаганду і символіку.
Одеський проспект Маршала Жукова в 2016 році був перейменований в проспект Небесної Сотні. Встановлений там бюст Жукова демонтували. Причина перейменування в тому, що Жуков займав посади заступника наркома оборони і міністра оборони СРСР, а також був одним з керівників КПРС, входив до президії ЦК.
За даними Українського інституту національної пам’яті, з’єднання 25-а Чапаєвська дивізія причетна до встановлення радянської влади на території України і до пеpеcлідувань учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Цей підрозділ було задіяно в Київській та Ковельській військових операціях 1920 року проти армії Української Народної Республіки.