Львівський автобусний завод не тільки живий, але і готовий виробляти найсучасніші міські і туристичні моделі – відразу на двох виробничих майданчиках. Про це повідомляє Авто Центр.
І в підтвердження того на найбільшому технічному фестивалі України OldCarLand 2018 (Осінь), який проходив в Києві на ВДНГ, крім славних історичних автобусів ЛАЗ показував сучасні машини.
В останній день фестивалю, 30 вересня, прямо біля головної сцени відбулася презентація туристичного автобуса ЛАЗ-4207DM «НеоЛАЗ». Відвідувачі змогли побачити комфортабельну модель, вироблену в 2012 році. Машина представлена в люксовій комплектації і виготовлена в єдиному екземплярі. Дана модель демонструвалася на Міжнародному салоні комерційних автомобілів IAA 2012 у Ганновері.
Довжина автобуса ЛАЗ-4207DM «НеоЛАЗ» – 10 метрів, кузов оцинкований. Всі 34 вікна тоновані. Пасажиромісткість становить 41 особа. Крісла ортопедичні зі спинками, які відкидаються на кут до 55 градусів. Крісла обладнані відкидними столиками, з підстаканниками, попільничкою з дизайном від німецьких автобусів vogel-sitze.
Крайні від проходу крісла можна також регулювати і в поперечному напрямку. Над головами пасажирів встановлені блоки управління вентиляцією, які включаються при швидкості автобуса понад 30 км / год. Тут також розміщені і індивідуальні плафони освітлення.
З додаткового обладнання слід зазначити 3 телевізори LED і DVD-програвач з магнітофоном. У салоні є міні-кухня з холодильником. Салон обладнаний обігрівачем потужністю 30 кВт. Робоче місце водія відрізняється продуманою ергономікою.
ЛАЗ-4207DM «НеоЛАЗ» оснащений пневмопідвіскою коліс. У рух машину приводить турбодизель MAN D0836. Витрата палива при швидкості 60 км / год становить 25 літрів на 100 км. Максимальна швидкість – 125 км / год.
Нагадаємо, Львівський автобусний завод повідомив про відновлення своєї роботи.
Також зазначається, що вже зібрано шість автобусів. Інформація про це з’явилась на офіційному сайті підприємства. Свій коментар виданню ZAXID.NET надав Олександр Бондаренко, що є керівником відділу продажів City Transport Group, якому належить ЛАЗ:
«Із лютого розпочався процес відновлення роботи. Ми ще не відновили повністю роботу, а є в процесі. Він не є швидкий і не є дешевий. Зараз у Львові працюють цех із пофарбування та збору. Не відновив роботу кузовний цех. Частково на підприємстві працюють львів’яни, але є також працівники з інших міст. У Львові працюватимемо під замовлення. Якщо буде контракт – буде робота, якщо ні, тоді працювати не будемо. Зараз не можу сказати, скільки людей працює, бо за це відповідають інші люди, але ми нормально ставимося до того, щоби бригади були мобільними».
Також, представник компанії повідомив, що у Львові збиратимуть тролейбуси та міські автобуси. Крім цього, відновлять виготовлення деталей.
Нагадаємо, що завод належить російському бізнесмену Ігорю Чуркіну. Остаточно виробництво було зупинено у 2014 році, і до останнього часу декларувало про завершення своєї діяльності. Велика частина обладнання вивезена у 2013 році у місто Кам’янське, де функціонує Дніпровський автобусний завод.