П’ятниця, 29 Листопада

Усе, як на реальному полі бою: видовищні кадри з міжнародних військових навчань Rapid Trident

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міжнародні маневри Rapid Trident, найбільші за їхню історію навчання, тривають на Львівщині. Представники 14 країн відпрацьовували відбиття повномасштабної збройної агресії. Командно-штабний етап добігає завершення, далі – практична фаза. Видовищний бій із застосуванням різних родів військ бачили і кореспонденти “5 каналу”.

Танки і БТР-и, гелікоптери й десантування – все, як на реальному полі бою. Військові багатонаціональної дивізії намагаються відбити вторгнення агресора – знищують комунікаційний пункт і склад боєприпасів супротивника. І самі йдуть у наступ.

Для підтримки механізованої роти гатять із трьох танків почергово – цей елемент бою нерідко застосовують і на передовій.

БТР-и долають озеро, і з того боку водойми починається бій. Перших умовних поранених із поля битви забирає гелікоптер.

Відбиває умовне вторгнення 54-а бригада. Армійці інших країн підтримують з тилу, надають медичну допомогу та консультують у штабі.

“Залишаємо тут нову військову родину”: американські військові після навчань на Львівщині повертаються додому
“Те, що відбувалося – прикриття артилерією, авіацією, танками, прикриття піхоти, яка форсувала водну перешкоду, на БТР-ах, на БМП. Те, що видно було. Вона успішно подолала цю водну перешкоду, захопила протилежний берег. Усе закінчилося добре”, – запевняє військовослужбовець 54-ї механізованої бригади ЗСУ Олександр.

“Ця вправа – кульмінація тренувань цього тижня. Це результат нашої спільної праці. Наша роль тут – менторство, ми надаємо поради, але рівень української армії став настільки високим, що ми й самі маємо чого повчитися”, – каже командир першого батальйону 278-го бронекавалерійського полку сухопутних військ США Метью Сміт.

Тетяна Попова під час операції налагоджувала зв’язок. Каже: бій хоч і умовний, але дався важко, попри те, що 54-а бригада не раз брала участь у реальних боях, пройшла Дебальцеве та Світлодарську дугу.

“Було дуже важко. Ми дуже хвилювалися сильно, щоб виконати поставлене бойове завдання. В зоні АТО ти просто виконуєш своє завдання, а тут було трошки часу подумати про те, що ти робиш”, – пояснює військова.

Операцію до найменших деталей заздалегідь готували у штабі. Над нею працювали представники всіх 14 держав. Адже цьогоріч легенда операції масштабніша, ніж зазвичай.

“На цьому навчанні ми відпрацьовуємо сценарій – це відбиття повномасштабної збройної агресії у складі багатонаціональної дивізії . До цього були якісь там конфлікти збройні і відпрацьовували питання стабілізації обстановки”, – пояснює співорганізатор Rapid Trident-2018 з української сторони Едуард Москальов.

“Мені надзвичайно приємно бачити цей величезний крок уперед, який зробила українська армія. Я вперше була тут у 90-х, і таке військо, яким воно стало зараз – це щось вражаюче. Я впевнена, що ми й надалі робитимемо все, аби українська армія досягла натівських стандартів”, – запевнила бригадний генерал національної гвардії штату Каліфорнія США Келлі Фішер.

Тренуватися в інтернаціональних командах більш як дві тисячі військових будуть до 15 вересня.